Secondhand czyli odzież z drugiej ręki

Każdy z nas pragnie wyglądać modnie. Coraz większa rzesza kobiet i mężczyzn zaczyna przywiązywać do tego faktu dużą uwagę. Niestety moda, choć przyjemna, w szczególności dla zakupoholików, niesie za sobą pewien problem. Pierwszy z nich to oczywiście cena poszczególnej odzieży. W przypadku ubrań z nowych kolekcji musimy być przygotowani na dość wysokie ceny. Dlatego wielu z nas poszukuje modowych inspiracji w sklepach typu secondhand. Dlaczego? Powodów jest wiele. Pierwszy z nich to możliwość kupna bardzo taniej odzieży oraz szansa na wyróżnienie się na ulicy. Zaopatrując się w ubrania z powszechnych i chętnie odwiedzanych galerii handlowych niestety, ale nie mamy takiej możliwości. Prędzej czy później na ulicy czy w klubie spotkamy osobę w takich samych jeansach czy sukience jak nasza. A dzięki odwiedzaniu sklepów typu secondhand możemy zapewnić sobie odpowiedni poziom oryginalności.

Secondhandy na polskim rynku są od połowy lat 90-tych XX wieku. Początkowo nie zaskarbiły sobie zbyt dużej popularności. U większości ludzi budziły niezbyt przyjemne skojarzenia, przede wszystkim z porozrzucanymi, wygniecionymi ubraniami, a także ze specyficznym zapachem środków piorących, jaki unosił się po przekroczeniu ich progu. Sklepy najczęściej były odwiedzane przez osoby ubogie, w trudnej sytuacji materialnej, dla których zakup ubrań w normalnym sklepie był wydatkiem znacznie przekraczającym ich możliwości finansowe. Jednak stereotyp dotyczący secondhandów odszedł już do lamusa. Dziś chętnie odwiedzają je liczne gwiazdy oraz inne znane osobistości, które bądź co bądź, ale na brak gotówki narzekać nie mogą.

Zmiana postrzegania potocznych lumpeksów wniknęła z dostrzeżenia ich licznych zalet. Pierwszą z nich jest oczywiście niska cena. Markową odzież, często z metkami można kupić za stosunkowo małe pieniądze. Fakt potęgują także promocje, takie jak obniżki cen czy odzież sprzedawana na wagę. Kolejnym atutem sklepów typu secondhand jest ogromny i ciągle zmieniający się asortyment towaru. Niektóre lumpeksy mają nowe dostawy nawet dwa razy w tygodniu!

Z czego wynika wspomniana oryginalność ubrań z tych sklepów? Przede wszystkim z faktu, że zebrany asortyment dotyczy starych kolekcji, które modne były przed kilkoma sezonami. Jednak w tym przypadku to prawdziwy atut, ponieważ dzięki temu możemy znaleźć naprawdę ciekawą odzież, która będzie wzbudzać zazdrość wśród wielu ludzi, którzy na co dzień chodzą w ciuchach z masowych kolekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *