Jak optycznie powiększyć łazienkę?

akcesoria do łazienki

Łazienki we współczesnych mieszkaniach są bardzo małe. Względy ekonomiczne wymuszają minimalizowanie je również w domach jednorodzinnych. To wszystko sprawia, że urządzenie łazienki nie jest wcale takie proste- zwłaszcza, gdy ma być funkcjonalna i ładna jednocześnie. Czy są proste sposoby na to, by nasza łazienka była elegancka, a zarazem wygodna? Oto kilka sposobów na to, aby odmienić ją w krótkim czasie i to całkiem niewielkim kosztem.

Każda łazienka musi zostać wyposażona w podstawowe akcesoria do łazienki, bez względu na swoją powierzchnię. Muszą tu się znaleźć: prysznic, umywalka, miejsce na kosmetyki oraz sedes (pod warunkiem, że w domu nie ma osobnej toalety). Cała reszta to dodatki, które czynią pomieszczenie ładniejszym, czasem łatwiejszym do utrzymania w czystości, jednak nie są najistotniejsze. Zakładając, że łazienka ma niewielkie rozmiary, takież same akcesoria do łazienki należy do niej dobierać. Najlepiej postawić na jasne kolory, bez zdobień, ornamentów i okuć. Jeżeli zdecydujesz się na wannę wybierz taką, której nie trzeba zabudowywać- obudowana wanna przytłacza optycznie i zabiera miejsce. Szafki nie mogą być zbyt głębokie, lub szerokie- warto kupić takie meble, które wykorzystają miejsce wzwyż, aż do sufitu. Prysznic również nie powinien być zbyt masywny- z płytkim brodzikiem i przejrzystymi drzwiami.

W skład akcesoriów do łazienki zalicza się także baterie, a także drobne wyposażenie, jak mydelniczki, podajniki papieru, ręczników itd. Tutaj można postawić na kolor, który będzie przełamywał stonowaną kolorystykę całej reszty. Jeśli lubisz dywaniki, ogranicz się do jednego, najwyżej dwóch w całym pomieszczeniu (pod prysznicem i ewentualnie przy toalecie). Jak ognia unikaj nałogowego obijania wszystkiego materiałem (nakładka na sedes, dywan przy umywalce, wannie, pod toaletą itd.), co było niegdyś bardzo modne. Taki nadmiar akcesoriów do łazienki jest pieśnią przeszłości i leży dziś na półce wpadek razem z drewnianą boazerią na ścianach.

Kolejną bardzo istotną rzeczą jest dobre oświetlenie łazienki. Nic tak nie zmienia wyglądu pomieszczenia, jak dobre światło. W małych łazienkach najlepiej sprawdzą się żarówki z żółtawym odcieniem, które najlepiej naśladują światło naturalne, które nie męczy wzroku i nie zakłamuje obrazu. Świetnym trikiem na powiększenie łazienki są lustra. Dzięki takim akcesoriom do łazienki łatwo poszerzymy optycznie wnętrze. Lustra powinny znaleźć się nie tylko nad umywalką, ale także na ścianach (w wolnych miejscach), a także na frontach szafek, czy drzwiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *