Dom, w którym czujesz się dobrze

dekoracje do domu

Każdy pragnie mieć w domu przestrzeń, która nie tylko pozwoli wygodnie mieszkać, ale też będzie zachwycała naszych gości. Metod na ozdobienie mieszkania jest naprawdę wiele i wiele też zależy od naszych oczekiwań i wyobraźni. Zanim weźmiemy się za dekorowanie naszego mieszkania warto poświęcić kilka dni na zastanowienie, jaki efekt pragniemy osiągnąć oraz jaki budżet planujemy przeznaczyć na dekorowanie. Ciekawym rozwiązaniem może być również szukanie inspiracji w pismach wnętrzarskich, w których pracują osoby wiązane z architekturą wnętrz. Ich pomysły z pewnością okażą się dobrym sposobem na ożywienie wnętrza oraz nadanie mu odpowiedniego wyglądu. Dekoracje do domu znajdziemy też w programach telewizyjnych.

Nowoczesne mieszkanie

Dekorowanie nowoczesnego mieszkania może okazać się nieco problematyczne – w takich projektach króluje przede wszystkim minimalizm i łączenie ze sobą nietypowych materiałów: dekoracje do domu z aluminium, szkła, stali. Nie znaczy to jednak, iż stworzenie eleganckiego domu o nowoczesnym designie jest niemożliwe! Wybierajmy przede wszystkim neutralne szkło, które może służyć zarówno za ozdobę samą w sobie, jak i naczynie do przechowywania innych przedmiotów lub po prostu na kwiaty. Wybierajmy szkło o nietypowych wzorach. Mogą być to szerokie patery, na których umieścimy ozdoby czy owoce, ale również wysokie wazony. Podobnie ma się sprawa z aluminium czy stalą – warto wybierać przedmioty o prostej lub skomplikowanej strukturze i tego stylu się trzymać.

Dodatki do sypialni

dekoracje do domu
Dekoracje nadają wnętrzu przytulny nastrój

Sypialnia powinna być miejscem skutecznego odpoczynku oraz spokojnego snu. Warto wprowadzić w nią takie kolory oraz przedmioty, które wspomogą odpoczynek. Wiele osób decyduje się na sypialnię w kolorze białym czy błękitnym. Znalezienie odpowiednich dodatków takich jak narzuta na łózko czy poszewki na poduszki nie sprawi większych problemów – znajdziemy je w sklepach wnętrzarskich oraz licznych sklepach z tkaninami. W sypialniach powinny również znaleźć się takie dekoracje do domu jak lampki nocne, które pozwolą na nadanie delikatnego oświetlenia oraz umożliwią czytanie czy oświetlenie pokoju w nocy bez rażenia oczu ostrym, jasnym światłem. W sypialni nie powinno również zabraknąć rolet na okno, aby poranne słońce nie zakłócało sobotniego poranka.

Oryginalna kuchnia

Kuchnia, pomimo, że powinna być przede wszystkim funkcjonalna, nie musi być polem “bez polotu”. W kuchni warto wykorzystać designerskie przedmioty codziennego użytku, które staną się również doskonałą ozdobą kuchni. Wśród takich przedmiotów znajdziemy stojaki na wino, otwieracze, solniczki, pieprzniczki, ciekawe filiżanki, stojaki na przyrządy kuchenne. Wszystko to sprawi, iż przebywanie w kuchni stanie się prawdziwą przyjemnością!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *