Kozaki typu oficerki

Wysoka, skórzana i dodatkowo usztywniana cholewa, do tego sztywna, gładka podeszwa i odcięty obcas. O czym mowa? Oczywiście o kozakach typu oficerki, które pomimo upływu czasu nie tracą na swej popularności.

Trochę historii – skąd wzięła się nazwa „oficerki’?

Oficerki lub buty kurierskie – tak nazywano je w XVII wieku za czasów Henryka VI. Późniejsze modele swym wyglądem nawiązywały do jeździectwa i myślistwa, stając się tym samym częścią klasycznego ubioru ułana lub kawalerzysty. Kozaki tego rodzaju powstały na wzór butów wojskowych, które powszechnie spotykano u oficerów wysokiej rangi, skąd zresztą zaczerpnięto ich nazwę. Było to obuwie przeznaczone dla elity, gdyż ich koszt zakupu był dla wielu zwykłych obywateli wydatkiem nie do pomyślenia. Posiadanie kozaków typu oficerki nadal kojarzone jest z prestiżem. Dlatego tak chętnie możemy je spotykać na ulicach u wielu osób. Nawet po ukończeniu wojny, mężczyźni chętnie je zakładali w towarzystwie bryczesów. Dzięki temu współcześnie ze znaku wojennego uczyniono niezwykle efektowny element garderoby.

Z czym najlepiej wyglądają kozaki?

Ogromna różnorodność oficerek sprawia, że kozaki w tym fasonie może sprawić sobie każda z nas. Optymalnie byłoby jednak postawić na fason najbardziej klasyczny, pozbawiony zdobień i niepotrzebnych dodatków. Wówczas idealnie sprawdzą się w każdej stylizacji. Nie bez powodu zwykło się mawiać, że oficerki stanowią taki typ obuwia, do którego słabość mają zarówno panie ceniące na co dzień nowoczesny, casualowy wygląd, ale również kobiety, dla których elegancja i swoboda stanowią wyznaczniki idealnych butów.  Do czego zatem nosić te kozaki? W tym momencie wybór mamy naprawdę spory, ponieważ zarówno dobrze prezentują się w towarzystwie legginsów, wąskich i szerokich spódnic, a także wygodnych, oversizowych swetrów czy efektownych żakietów. Alternatywą dla klasycznych, czarnych oficerek są te w kolorze rudym, karmelowym czy w odcieniach burgundu.

kozakiDo jakiej sylwetki pasują oficerki?

Czy uniwersalność i wielorakość zastosowania sprawia, że na tego rodzaju kozaki może pozwolić sobie każda z nas? Musimy pamiętać, że w przypadku oficerek niezwykle ważna jest sylwetka. I to, że kobieta jest szczupła, jeszcze o niczym nie świadczy. Trzeba mieć świadomość, że dla efektownego wyglądu omawianego typu obuwia ważne jest przyleganie obuwia do łydki i odpowiedni dobór rozmiaru. Dlatego zarówno szeroka cholewka dla szczupłej łydki, jak i zbyt wąska dla grubszej, będzie miała istotne przełożenie na ogólny odbiór całej stylizacji.

http://pantofelek24.pl/pol_m_Obuwie-damskie_Kozaki-217.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *