Opony rowerowe

Zima to pora roku, kiedy nasza aktywność fizyczna zdecydowanie spada. Krótsze dni, zdecydowanie niższe temperatury powietrza za oknem oraz nawet kilka centymetrów śniegu to tylko kilka z wielu powodów, ze względu na które rezygnujemy się z uprawiania takich dyscyplin sportowych, jak chociażby kolarstwo, czy po prostu spędzania swojego wolnego czasu, amatorsko jeżdżąc na rowerze.

Czy jednak zawsze tak musi być? Okazuje się, że jest kilka sposobów, które sprawiają, ze nawet zimą jazda na rowerze może dostarczać wielu pozytywnych emocji. Aby tak jednak było, należy bardzo dobrze przygotować się do niej, biorąc pod uwagę zarówno swój ubiór, jak i odpowiednie dostosowanie pojazdu do warunków pogodowych.

Opony rowerowe

Bardzo ważną rolę odgrywają opony rowerowe, które w zdecydowanym stopniu wpływają na komfort pokonywania każdego centymetra. Zimą powierzchnie dróg i ścieżek rowerowych, nawet w największych miastach, bardzo często stwarzają wiele ograniczeń, z którymi nawet najbardziej doświadczeni kolarze, nie mając odpowiednio przygotowanego roweru, nie potrafią sobie poradzić. Decydując się na jazdę podczas śniegu, lodu czy innych zjawisk towarzyszących niskim temperaturom, najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w zimowe opony rowerowe. Ich największą cechą, odróżniającą je od opon zwykłych, jest posiadanie kolców, które w pewnym stopniu gwarantują stabilność osoby prowadzącej pojazd oraz zdecydowanie większą przyczepność. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się tylko na jedną oponę zimową. W takim przypadku jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest wymienienie opony przedniej, dzięki czemu prowadzenie roweru będzie jeszcze bardziej komfortowe, bez znaczenia czy decydujemy się na jazdę po terenach miejskich, czy nawet tych, które należą do całkiem zaśnieżonych. Niestety, trzeba mieć na uwadze fakt, że zimowe opony rowerowe nie poradzą sobie z wszystkimi warunkami – posiadają całkiem sporo ograniczeń, jeżeli chodzi o tereny bardzo oblodzone, nierówne, czy nawet tory tramwajowe.

Oczywiście, zakup opon rowerowych w sezonie zimowym wiąże się ze sporymi wydatkami. Przyglądając się ofercie poszczególnych sklepów, możemy zauważyć, że te, które charakteryzują się przyzwoitą jakością, kosztują powyżej 100 złotych. Warto jednak zainwestować trochę pieniędzy, jeżeli tylko nasze możliwości finansowe pozwalają nam na to. Kupione opony, jeżeli są tylko odpowiednio pielęgnowane i wykorzystywane w warunkach, do których zostały dopasowane, bez najmniejszych problemów będą spełniać wręcz idealnie swoje funkcje nawet przez wiele lat. Przede wszystkim zachęcamy do zapoznania się z ofertą przedstawianą przez dwie firmy – Nokian lub Schwalbe. Obie z nich cieszą się dość dobrą opinią wśród wielu klientów krajów europejskich, która wynika przede wszystkim ze znakomitej jakości materiału, jakie posiadają ich zimowe opony rowerowe, a także z profesjonalnego sposobu ich wykonania, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzają się one nawet w przypadku ekstremalnych warunków.

Sklep rowerowy z oponami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *