Dlaczego warto wybrać tapetę winylową?

tapety winylowe

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie tapetę w kuchni albo w łazience? Czy już widzisz oczami wyobraźni, jak nasiąka ona wilgocią, która niszczy nie tylko tapetę, ale i ściany? A do tego te zabrudzenia, z którymi nic nie da się zrobić? Jeśli taka jest twoja wizja, to można śmiało stwierdzić, że masz na myśli tapety tradycyjne, które od lat stosuje się w mieszkaniach – tapety papierowe. Trzeba jednak wiedzieć, że nowoczesna technologia stworzyła także takie tapety, które są wręcz dedykowane takim pomieszczeniom jak właśnie kuchnia i łazienka. Są to tak zwane tapety winylowe. Im nie jest groźny ani kontakt z wodą, ani z zabrudzeniami, na które narażone są kuchenne ściany. Można więc śmiało stosować ją zamiast płytek ceramicznych oraz farb.

tapety winylowe
Tapety winylowe nadają się także do kuchni lub jadalni

Tapety odporne na zabrudzenia

Co sprawia, że tapeta winylowa ma takie wyjątkowe właściwości jakościowe? Wszystko dlatego, że jej powierzchnia jest pokrywana specjalną folią PCV. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że można stosować ją nie tylko w takich pomieszczeniach jak kuchnia i łazienka. Sypialnia, salon, gabinet, pokój dziecięcy, młodzieżowy, przedpokój, jadalnia, biuro – doskonale sprawdzi się ona w zasadzie w każdym wnętrzu. Co więcej, tapeta winylowa jest odporna nie tylko na wilgoć i na ścieranie (można ją łatwo, wygodnie i bezpiecznie czyścić), ale również na wpływ promieni słonecznych – mimo częstego kontaktu z nimi kolory nie tracą na jakości. Może się wydawać, że nie ma to znaczenia w przypadku obklejania tapetą pokojów, a jednak zwróćmy uwagę na to, że latem (i nie tylko) praktycznie każdego dnia fragmenty ścian są narażone na światło słoneczne docierające przez otwarte okna i balkony. A tapeta jest czymś, co z założenia aplikujemy na kilka lat, dlatego też warto zadbać o jak najwyższą jakość.

Tapety winylowe sprawdzą się w domach z małymi dziećmi

Tapety winylowe warto wybierać także wtedy, gdy w domu znajdują się małe dzieci. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Bo dzieci – jak to dzieci – ochoczo malują po ścianach i brudzą je, czym tylko popadnie. Zwykłe tapety papierowe byłyby po prostu nie do odratowania w towarzystwie Maluchów, natomiast winylowe można po prostu przetrzeć i tym sposobem wyczyścić. Jednocześnie są one bardziej odporne na rozerwanie, które także grozi im w dużo większym stopniu niż w domach, w których dzieci nie ma.

 Jeśli zależy ci nie tylko na niebanalnym wyglądzie ścian, ale również na ich jakości, tapety winylowe z pewnością okażą się doskonałym rozwiązaniem. Co prawda są one trochę droższe niż tradycyjne papierowe, jednak są one z pewnością warte tej cenowej różnicy, którą należy dopłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *