Jak przygotować się na górską wędrówkę

Jak przygotować się na górską wędrówkę
Zaprawieni w bojach górscy wędrowcy doskonale wiedzą, jak ważne jest dobre przygotowanie do wędrówki. Trzeba pamiętać o najmniejszym szczególe, aby cała wyprawa była komfortowa, a przede wszystkim bezpieczna.

branditPodstawą wyposażenia są dobre, wygodne buty przystosowane do trudnych terenów. Buty powinny mieć grubą podeszwę o wysokiej przyczepności, nie mogą się ślizgać na żadnej powierzchni. Tego typu obuwie jest produkowane przez markę Brandit, która również projektuje inne elementy garderoby potrzebne turyście. Buty mogą posiadać cholewkę za kostkę lub kończyć się tuż przed nią- wszystko zależy od tego, jakie rejony zamierzamy pokonywać. W trudnym terenie zdecydowanie będą lepsze te pierwsze. Do górskiej wspinaczki nadają się tylko i wyłącznie sznurowane modele. Zamki i rzepy nie dają pewności, ponieważ mogą się rozpiąć samoistnie i uwolnić stopę z buta w nieodpowiednim momencie. Sznurowadła nie pozwalają na takie wypadki.

Kolejny element udanej wyprawy do dobrze dobrany plecak turystyczny. Marka Brandit oddała niedawno w ręce wszystkich podróżników model plecaka, który jest odpowiedzią na wszystkie potrzeby wędrujących. Plecak jest wyposażony w pojemną komorę główną, która ma dodatkowo regulowane dno. Komora posiada ściągacze od dolnej i górnej strony, które chronią zawartość plecaka przed przesuwaniem i wypadaniem. Na górze znajduje się klapa zapinana na zamek błyskawiczny, która dodatkowo chroni wnętrze plecaka. To najlepszy plecak do długich wędrówek, ponieważ umożliwia przytroczenie karimaty i małego namiotu, czy innego niezbędnego ekwipunku. Każdy turysta powinien sprawdzić także jak wyglądają szelki- muszą mieć dodatkowe wyściełanie, które zapewnia miękkość, a także „oddychanie”. Dobre szelki nie będą ocierać ani uciskać właściciela podczas noszenia nawet ciężkiego wkładu. Niezbędny jest także pas biodrowy, który odciąża ramiona i stabilizuje plecak. Plecak Brandit posiada regulowany pas, dzięki czemu możemy swobodnie dopasować jego długość do własnego obwodu. Istotne są również łatwo dostępne kieszenie boczne, w których można trzymać najpilniejsze przedmioty, które warto mieć zawsze w zasięgu ręki- środki dezynfekujące i opatrunkowe, dokumenty (paszport jeżeli jesteśmy za granicą), coś do picia, chusteczki higieniczne, opcjonalnie surowicę,  lekarstwa i preparaty, bez których nie możemy się obejść, a które w razie potrzeby trzeba nam podać (insulina, leki antyhistaminowe, środki nasercowe itp.). Plecak Brandit jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, dlatego nie przeciera się i wytrzyma ze swoim właścicielem niejedną wędrówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *