Pomoc domowa pod kontrolą

062108385Dawno już minęły czasy, kiedy jedyną rolą kobiety w życiu rodzinnym było zajmowanie się domem i dziećmi. Sprzątanie, prasowanie, pranie, gotowanie obiadów. Cały dom na głowie. Dzisiaj kobiety mają na głowie nie tylko dom, ale i pracę. Jedne pracują, ponieważ pragną realizować się zawodowo. Inne pracują, bo muszą – w czasach kryzysu jedna pensja niestety często nie wystarcza na utrzymanie rodziny.

Dlaczego kobiety wciąż dokładają sobie obowiązków? Taka już natura kobiecego mózgu. Kobiety są zdecydowanie bardziej obowiązkowe niż mężczyźni. Realizują zadania systematycznie, są bardziej sumienne. Im więcej mają na głowie, tym bardziej czują się potrzebne. Im więcej planów w ciągu dnia uda im się zrealizować, tym większą mają satysfakcję.

A co zrobić, gdy nadmiar obowiązków zaczyna nas przerastać lub po prostu potrzebujemy odpoczynku? Jak wówczas pogodzić karierę i utrzymać dom w jak najlepszym porządku?

Warto w takiej sytuacji znaleźć jakąś pomoc domową – zatrudnić panią do sprzątania. W ostatnim czasie, kiedy o pracę tak trudno, chętnych znajdzie się na pewno dużo. Najlepiej jeśli będzie to zaufana osoba. Polecona przez kogoś z rodziny, przez sąsiadkę, czy choćby znajomą znajomego. Wówczas nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszego domu. Wybierając osobę z ulicy, musimy mieć na uwadze, że taka usługa może skończyć się kradzieżą cennych drobiazgów, bądź zniszczeniem mebli, czy innych przedmiotów. Zatrudniając taką osobę trzeba zachować więc wszelkie środki ostrożności. Najlepiej poprosić o dowód osobisty lub inny dokument tożsamości i spisać dane osobowe, a także podpisać umowę dotyczącą podejmowanego zlecenia. Na początek lepiej będzie, jeśli taka pani będzie przebywać w domu tylko w naszej obecności. Jednak oczywistą sprawą jest, że gdybyśmy mieli chodzić za nią krok w krok, pilnować każdego ruchu, nadzorować wszystkie czynności, wówczas taka pomoc nie opłacałaby się. Stracilibyśmy tylko nasz czas, w którym sami moglibyśmy uporządkować dom.

Dlatego też najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wprowadzenie monitoringu w naszym domu. W sklepach internetowych dostępne są specjalne zestawy monitoringu. Są one bardzo proste w montażu, intuicyjne, pozwalają na uzyskanie obrazu natychmiast po podłączeniu. Zestawy różnią się jakością prezentowanego obrazu oraz liczbą kamer. Obraz możemy monitorować na bieżąco, będąc w pracy, czy po prostu w pokoju obok. Jeśli nie mamy akurat możliwości śledzenia obrazu, urządzenie może go oczywiście również zapisać, tak byśmy mogli odtworzyć obraz później, w wolnej chwili. Takie kamery dadzą nam poczucie bezpieczeństwa, pozwolą mieć dom wciąż na oku. Poza tym mogą one uchronić nie tylko przed kradzieżą ze strony sprzątającej pani, ale także przed typowymi złodziejami, zwłaszcza, że niektóre modele posiadają dodatkowo wbudowane czujniki ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *