Przydatne dodatki do wózków i łóżeczek dziecięcych

niemowlę

Czasami sam wózek to za mało i wybierając się na spacer lub zakupy musimy zabrać ze sobą sporo rzeczy, których nie da się upchnąć w torbie. W tym miejscu ratunkiem są różnego rodzaju siatki czy uchwyty. Czasami nie wystarczy też po prostu położyć dziecka do wózka lub łóżeczka – maluchy, które nie chcą spać, będą w końcu domagać się uwagi. Warto sprawić, by skupiły swoje zainteresowanie na czymś innym. Odpowiedzią na ten problem są dodatki takie jak karuzela do łóżeczka. Dziś rodzice mają do dyspozycji wiele przydatnych akcesoriów, które znacznie ułatwiają opiekę nad małym dzieckiem. Oto przegląd niektórych z nich.

karuzela do łóżeczkaNajlepsze dodatki do wózków i łóżeczek – dla rodziców

Na podstawie obserwacji poczynionych w sklepach dziecięcych i u producentów, można wyliczyć kilka rzeczy, które najczęściej pojawiają się jako dodatki do łóżeczek i wózków. Są to między innymi osłonki, parasole, pokrowce przeciw słońcu i opadom atmosferycznym, oraz chroniące przed owadami siatki. Te artykuły sprawdzają się najczęściej przy wózkach, chyba, że zabieramy składane łóżeczko dziecka na zewnątrz.

Ponadto, przydatnym elementem są specjalne uchwyty do zamontowania przy łóżku czy wózku. Uchwyt może być choćby na butelkę z napojem dla dziecka lub rodzica, a kosz – przydaje się do przewożenia pieluszek, ubrań na zmianę czy choćby zakupów mamy. Montowane są one zazwyczaj pod spodem wózka (kosze) lub z tyłu jego oparcia (siatki). Ale to wszystko przedmioty, które ułatwiają życie raczej rodzicom. A przecież istnieją akcesoria stworzone głównie z myślą o dzieciach.

Akcesoria do łóżeczek i wózków – dla dzieci

Aby dziecko nie nudziło się podczas jazdy lub leżakowania, można przymocować mu do ścianek wózka lub na pałąku nad łóżeczkiem różnego rodzaju zabawki. Ulubionym typem zarówno wśród rodziców, jak i ich dzieci jest karuzela do łóżeczka. Karuzele te występują w wersjach pluszowych i plastikowych, z muzyką lub bez. Różnią się także rodzajem sterowania. Niektóre grają po nakręceniu, inne posiadają włącznik, który uruchamia je z reguły na jakąś zaprogramowaną ilość czasu. Jeszcze inne działają na pilot. Od niedawna dostępna jest także karuzela do łóżeczka z detektorem płaczu, która uruchamia się, kiedy dziecko zaczyna płakać.

Na rynku dostępne są również inne zabawki przeznaczone do łóżeczek – to na przykład maty edukacyjne dla nieco większych dzieci, czy maskotki, które jednocześnie służą za poduszki i stymulują zmysły małych dzieci. Warto rozejrzeć się po ofercie sklepów z artykułami dla dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *