Lampy LED i ich główne zalety

lampy

W dziedzinie oświetlenia sporo zamieszania zrobiły ostatnio lampy LED. Coraz częściej to właśnie ten rodzaj światła oferują sklepy z dodatkami do wnętrz, chwaląc niejednokrotnie ich jakość, trwałość oraz atrakcyjną prezencję. Analizując poszczególne cechy i właściwości tego oświetlenia, można dojść do wniosku, iż nie ma ono praktycznie żadnych wad. A jakie są jego główne zalety?

lampy ledRóżnorodne rozmiary

Chociaż lampy LED dostępne są w różnorodnych rozmiarach, zazwyczaj są znacznie mniejsze od klasycznych, standardowych żarówek. Dzięki temu można je umieścić dosłownie wszędzie — również w tych miejscach, w których zwykła żarówka po prostu by się nie zmieściła. Takie rozwiązanie szczególnie przydaje się w budynkach i lokalach o nietypowym rozkładzie czy udziwnionej aranżacji. Lampę LED można w nich umieścić nawet w takim miejscu, które dla standardowego oświetlenia byłoby po prostu niedostępne.

Wyjątkowa żywotność

Wpisy dotyczące oświetlenia LED często porównują, jak wygląda ich żywotność względem trwałości tradycyjnych żarówek. W takich testach ledowe lampy zawsze wypadają znacznie lepiej. Potrafią zapewniać światło nawet przez 100 tysięcy godzin, stopniowo zmniejszając swoją jasność. Oznacza to, że taka dioda może w rzeczywistości działać znacznie dłużej, zapewniając po prostu np. 70% pierwotnego światła.

Wysoka trwałość

Klient inwestujący w dowolny produkt zawsze zwraca uwagę na jego jakość, czyli przede wszystkim wytrzymałość. Jeżeli zainteresują go lampy LED, będzie chciał dowiedzieć się, czy po pewnym czasie nie ulegną one zniszczeniom. Tak się na szczęście nie stanie, bo ich budowa jest na tyle prosta i zwarta, że ciężko by było jakkolwiek ją uszkodzić. Nie składa się ona praktycznie z żadnych kruchych elementów bądź luźnych części, a do tego doskonale radzi sobie z przebywaniem w wilgotnych czy bardzo zimnych pomieszczeniach.

Niezwykły efekt wizualny

Cenną informacją dla wielu konsumentów będzie również to, iż dioda LED może gwarantować światło w praktycznie dowolnym kolorze. Informacje na temat barwy promieni umieszczane są na opakowaniach produktów. Kombinując z ich różnorodnymi odcieniami, można uzyskać naprawdę zachwycający i niewątpliwie oryginalny efekt. To sprawia, że lampa LED stała się w pewnym sensie dekoracją domów.

Mając do wyboru tradycyjne żarówki i diody LED, zawsze lepiej zdecydować się na te drugie. Są one znacznie trwalsze, solidniejsze, wydajniejsze i efektowniejsze. Trzeba za nie zapłacić odrobinę więcej, ale nikomu nie powinno to specjalnie przeszkadzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *