Czym udekorować tort urodzinowy?

Zakup gotowego tortu w cukierni to najprostszy, ale niestety dość drogi sposób na przygotowanie się do imprezy urodzinowej dziecka. Jeśli masz choć odrobinę zdolności kulinarnych i lubisz piec ciasta, kolorowy tort urodzinowy z powodzeniem przygotujesz we własnym zakresie. Potrzebujesz do tego odrobinę wolnego czasu i odpowiedni przepis. Na szczęście w sieci nie brakuje atrakcyjnych przepisów na proste w przygotowaniu i co równie ważne, smaczne i dekoracyjne tory urodzinowe. Do ozdobienia takiego tortu potrzebne będą świeczki urodzinowe lub kolorowy płomień – fontanna tortowa. Sam tort możesz ozdobić lukrowymi dekoracjami lub świeżymi owocami.

Jakie świeczki na tort?

świeczki na torcie urodzinowymW sprzedaży znajdziesz kilka różnych rodzajów świeczek urodzinowych. Najpopularniejsze to oczywiście klasyczne świeczki dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Pamiętaj tylko o zakupie odpowiedniej ich ilości – ilość świeczek urodzinowych na torcie powinna odpowiadać wiekowi Twojego dziecka. Gdy dziecko jest większe i nie chcesz zmuszać go do zdmuchiwania kilku-kilkunastu świeczek, ciekawym wyborem może być świeczka w formie cyferki. Wystarczy zatem jedna lub dwie takie świeczki urodzinowe, by przedstawić dowolny wiek jubilata w zakresie od 1 do 99. Innym rodzajem świeczek urodzinowych są świeczki bajkowe/tematyczne. Takie świeczki mają najczęściej formę jakieś postaci znanej z bajek lub filmów i stanowią fantastyczne uzupełnienie dla tematycznego przyjęcia urodzinowego. W sprzedaży znaleźć można również większe rozmiarowo świeczki grająco-tańczące. Zapalenie takiej świeczki, zapewnia niesamowity efekt wizualny i dźwiękowy – świeczki urodzinowe w formie pozytywki odgrywają urodzinową melodię po polsku (Sto lat) lub po angielsku (Happy Birthday).

Jadalne dekoracje tortowe

Do dekorowania urodzinowych tortów, prócz klasycznych mas tortowych i różnego rodzaju polew, wykorzystać można również całą masę kolorowych ozdób lukrowych. Takie ozdoby można wykonać własnoręcznie lub kupić ich gotowe wersje. Lukrowe ozdoby często sprzedawane są w cukierniach, ewentualnie w wyspecjalizowanych sklepach internetowych – takie dekoracje znaleźć można również w niektórych, dobrze zaopatrzonych marketach. Do dekorowania dziecięcych tortów urodzinowych nadają się również klasyczne słodycze oraz owoce – świeże i kandyzowane. W tym pierwszym przypadku do dekorowania tortu użyć można jakiegoś rodzaju cukierków żelkowych lub cukierków typu M&M’s. W tym drugim przypadku za dekorację posłużyć mogą truskawki, borówki lub pozbawione pestek wisienki.

Artykuł zainspirowany został świeczkami urodzinowymi dostępnymi na stronie https://partybudziki.pl/pol_m_AKCESORIA-PARTY_Swieczki-_Swieczki-urodzinowe-584.html

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *