Czym udekorować tort urodzinowy?

tęczowe ciasto rainbow cake

Zakup gotowego tortu w cukierni to najprostszy, ale niestety dość drogi sposób na przygotowanie się do imprezy urodzinowej dziecka. Jeśli masz choć odrobinę zdolności kulinarnych i lubisz piec ciasta, kolorowy tort urodzinowy z powodzeniem przygotujesz we własnym zakresie. Potrzebujesz do tego odrobinę wolnego czasu i odpowiedni przepis. Na szczęście w sieci nie brakuje atrakcyjnych przepisów na proste w przygotowaniu i co równie ważne, smaczne i dekoracyjne tory urodzinowe. Do ozdobienia takiego tortu potrzebne będą świeczki urodzinowe lub kolorowy płomień – fontanna tortowa. Sam tort możesz ozdobić lukrowymi dekoracjami lub świeżymi owocami.

Jakie świeczki na tort?

W sprzedaży znajdziesz kilka różnych rodzajów świeczek urodzinowych. Najpopularniejsze to oczywiście klasyczne świeczki dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Pamiętaj tylko o zakupie odpowiedniej ich ilości – ilość świeczek urodzinowych na torcie powinna odpowiadać wiekowi Twojego dziecka. Gdy dziecko jest większe i nie chcesz zmuszać go do zdmuchiwania kilku-kilkunastu świeczek, ciekawym wyborem może być świeczka w formie cyferki. Wystarczy zatem jedna lub dwie takie świeczki urodzinowe, by przedstawić dowolny wiek jubilata w zakresie od 1 do 99. Innym rodzajem świeczek urodzinowych są świeczki bajkowe/tematyczne. Takie świeczki mają najczęściej formę jakieś postaci znanej z bajek lub filmów i stanowią fantastyczne uzupełnienie dla tematycznego przyjęcia urodzinowego. W sprzedaży znaleźć można również większe rozmiarowo świeczki grająco-tańczące. Zapalenie takiej świeczki, zapewnia niesamowity efekt wizualny i dźwiękowy – świeczki urodzinowe w formie pozytywki odgrywają urodzinową melodię po polsku (Sto lat) lub po angielsku (Happy Birthday).

Jadalne dekoracje tortowe

Do dekorowania urodzinowych tortów, prócz klasycznych mas tortowych i różnego rodzaju polew, wykorzystać można również całą masę kolorowych ozdób lukrowych. Takie ozdoby można wykonać własnoręcznie lub kupić ich gotowe wersje. Lukrowe ozdoby często sprzedawane są w cukierniach, ewentualnie w wyspecjalizowanych sklepach internetowych – takie dekoracje znaleźć można również w niektórych, dobrze zaopatrzonych marketach. Do dekorowania dziecięcych tortów urodzinowych nadają się również klasyczne słodycze oraz owoce – świeże i kandyzowane. W tym pierwszym przypadku do dekorowania tortu użyć można jakiegoś rodzaju cukierków żelkowych lub cukierków typu M&M’s. W tym drugim przypadku za dekorację posłużyć mogą truskawki, borówki lub pozbawione pestek wisienki.

Artykuł zainspirowany został świeczkami urodzinowymi dostępnymi na stronie https://partybudziki.pl/pol_m_AKCESORIA-PARTY_Swieczki-_Swieczki-urodzinowe-584.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *