Druki KRS i składanie wniosków

4014105883_5d3b451677Rozpoczęcie działalności gospodarczej, czy założenie stowarzyszenia wymaga nieraz dopełnienia wielu formalności. Jedną z nich jest  uzyskanie wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). Aby uzyskać taki wpis, trzeba wypełnić odpowiednie druki krs. Druki te są różne dla różnych podmiotów. Inne będą druki dla przedsiębiorców, a inne dla stowarzyszeń, czy spółdzielni. Ponadto wśród druków dla przedsiębiorstw różne będą one w zależności od typu w jakim przedsiębiorstwo ma funkcjonować. Druki te będą na przykład różne dla spółki akcyjnej, a inne dla spółki z o.o. Oprócz rejestracji, odpowiednie druki będą niezbędne także w przypadku, kiedy będzie chciało się zgłosić nastąpienie zmian, które powinny być odnotowane w Krajowym Rejestrze Sądowym, a także w przypadku chęci wypisania się z rejestru przedsiębiorców, czy też w wielu innych sprawach. Istnieją na przykład specjalne druki, które są wykorzystywane kiedy chce się zgłosić np. niewypłacalnego kontrahenta do rejestru dłużników działającego w ramach Krajowego Rejestru Sądowego.

Gdzie można znaleźć takie druki? Oczywiście druki krs  są dostępne w sadach rejestrowych, gdzie składa się wniosek o rejestracje firmy w KRS i załatwia się inne sprawy związane z działalnością gospodarczą., ale bardzo łatwo można je także zdobyć poprzez internet. Bez problemu można je pobrać ze strony BIP Ministerstwa Finansów, gdzie są one dostępne w formacie pdf. Ponadto istnieje także wiele innych stron, gdzie tego typu druki można znaleźć. Trzeba jednak zawsze zwracać uwagę na to, czy druki te są aktualne, gdyż może okazać się, ze wprowadzonego jakieś zmiany, nawet drobne, a wtedy niewłaściwy druk będzie uniemożliwiał rejestrację w KRS. Wypełniając druki krs trzeba też pamiętać o ewentualnych załącznikach, jakie mogą się do nich pojawić. Sam wniosek będzie wtedy niewystarczający i trzeba będzie uzupełnić dane, a to może wydłużyć całą procedurę rejestracji.

Choć same druki są darmowe, to ich przyjecie i dokonani wpisu wiąże się z koniecznością wniesienia opłaty, której wysokość jest zależna od tego, czego dotyczy wniosek. Wynosi ona około 300 – 500zł. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto zapoznać się z informacjami jak należy wypełnić druki krajowego Rejestru Sadowego, tak aby móc załatwić wszystkie formalności bez większych przeszkód spowodowanych nieprawidłowymi wpisami we wnioskach itp. Dzięki temu cały proces rejestracji nie będzie się wydłużał. Łatwość dostępu do druków krs znacznie ułatwia życie wszystkim, którzy muszą je wypełniać oraz nie wymaga konieczności udawania się do właściwego sadu rejestrowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *