Skóra po czterdziestce!

apis

Problemem wielu kobiet w okresie dojrzewania i menopauzy jest wygląd skóry twarzy. Ze względu na wiek obniża się poziom hormonów takich jak estrogeny, co jest przyczyną objawów starzenia się skóry. Jest to powód wielu zmartwień, jednak w tym czasie kobiety powinny dbać szczególnie o odpowiednią pielęgnację twarzy.

Obniżenie żeńskich hormonów takich jak estrogen powoduje, że włókna kolagenowe znajdujące się w skórze twarzy zanikają. To powoduje mniejszą elastyczność oraz napięcie się skóry. Dodatkowym problemem staje się również obniżanie się liczby związków, które łączą się z wodą przez co cera nie jest już tak nawilżona jak kiedyś. Skóra traci gęstość oraz elastyczność, przez co wiele kobiet ma problem z akceptacją samej siebie i swojego wieku. Na szczęście na rynku znajduje się wiele kosmetyków, np. Apis czy Norel, które mogą pomóc nie tyle w zatrzymaniu procesu starzenia, ale z całą pewnością w opóźnieniu go.

Czym różnią się kosmetyki dla skóry dojrzałej od zwykłych kremów? Kremy marki Apis skierowane dla kobiet po czterdziestym roku życia są bogate w wiele substancji czynnych oraz składników odżywczych. Są niestety o wiele droższe od normalnych preparatów, jednak mają też o wiele więcej witamin, które pomogą odżywić oraz uelastycznić skórę.

Najlepszym rozwiązaniem są kremy zawierające kolagen, czyli białko, które jest wysoce odporne na rozciąganie, jednak jest to bardzo drogie, dlatego często zawarty jest w kremach w bardzo małej ilości, za to w preparatach (firm takich jak Apis) umieszcza się dużo witamin, które sprzyjają produkcji tego białka, np. witamina C, witamina A (pobudza komórki skóry do odnowy), E (chroni przed utratą wody) oraz koenzym Q10. Dobrze, aby w składzie takiego kremu znalazła się jeszcze witamina: B9, która uczestniczy w procesie regeneracji komórek i zapobiega starzeniu się skóry. W składzie kremu powinny znaleźć się również minerały takie jak magnez (dostarcza skórze energii), a także wapń (uczestniczą w odbudowie naskórka, jest istotny zwłaszcza w kremach do pielęgnacji na noc).

To, o czym należy pamiętać w pielęgnacji skóry dojrzałej to fakt, że kremy działają krótko. Maksymalnie około sześciu godzin, dlatego należy aplikować go kilka razy dziennie, aby skóra była odpowiednio nawilżona przez cały dzień.

Skóra dojrzała jest o wiele bardziej delikatna i potrzebuje szczególnego rodzaju pielęgnacji odpowiednimi kosmetykami. Dobrze, jeżeli kobiety wybierając kremy zwrócą uwagę na odpowiednie witaminy oraz minerały zawarte w składzie, dzięki temu będzie im o wiele łatwiej dbać o cerę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *