Jakich błędów unikać zakładając konto internetowe

Trudne do zakwestionowania korzyści płynące z posiadania konta bankowego dostępnego przez sieć przyczyniają się do tego, że coraz więcej osób zastanawia się na jego założeniem. Niestety, nie każde rozwiązanie promowane jako najlepsze konto internetowe jest takim w rzeczywistości, warto więc zastanowić się nad tym, na co należy uważać podczas analizowania kolejnych ofert, jeżeli chce się wybrać rozwiązanie rzeczywiście atrakcyjne.

Promocje, nie zawsze są korzystne.

Najpoważniejszym błędem, jaki popełniamy wówczas, gdy interesuje nas wirtualny rachunek jest przywiązywanie zbyt dużej wagi do deklaracji składanych w czasie trwania kampanii reklamowych. Rzeczywiście, wspomniane deklaracje brzmią obiecująco, wyjątkowo często okazuje się jednak, że nie zaznajamiają nas ze stanem faktycznym, ale z możliwościami obowiązującymi przede wszystkim w czasie krótkiego okresu promocyjnego. Po jego zakończeniu może okazać się, że bezpłatne konto internetowe zaczyna pochłaniać coraz więcej naszych środków finansowych, a za usługi, o których myśleliśmy, że są bezpłatne, trzeba płacić. Co najgorsze, w zdecydowanej większości przypadków trudno zarzucać pracownikowi banku, że chciał wprowadzić nas w błąd, okazuje się bowiem, że zakładając darmowy rachunek sami chcieliśmy być w ten błąd wprowadzani.

Czytaj regulaminy i umowy zawierane z bankiem.

W tym kontekście wypada wspomnieć o jeszcze jednym poważnym wykroczeniu, jakiego dopuszczamy się bez względu na to, czy zakładamy klasyczne konto osobiste, czy też rachunek dostępny przez Internet. Okazuje się, że zdecydowana większość z nas nie tylko nie czyta regulaminów oraz umów zawieranych z bankiem, ale nawet nie uważa, aby stanowiło to jakiś poważny problem, wychodzimy bowiem z założenia, że gdyby umowy były niewłaściwie sformułowane, z pewnością ktoś przed nami zwróciłby na to uwagę. W rezultacie dopiero w trakcie obowiązywania umowy orientujemy się, na co właściwie się zgodziliśmy, a odstąpienie od niej nie zawsze jest takie proste. Może wiązać się to nawet z dodatkowymi kosztami.

Inny problem, na który często zwraca się nam uwagę wiąże się z tym, że zakładając konto internetowe decydujemy się na szereg dodatkowych rozwiązań, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście karta kredytowa, która często staje się wstępem do poważnych tarapatów finansowych, podobne przykłady można jednak mnożyć. Niekiedy sami jesteśmy zresztą zaskoczeni tym, że tak łatwo daliśmy się przekonać do bezwartościowych z naszego punktu widzenia produktów bankowych, a to nie wystawia nam szczególnie dobrego świadectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *