Gdzie wybrać się na urlop w 2013 roku ?

IMG_0498

Marek to 22 letni student politechniki Wrocławskiej. Jest żywym przykładem, że wypoczynek nie musi być nudny i mało aktywny. Uwielbia na co dzień sporty wyczynowe, jednak fenomenem w jego wypadku jest dość specyficzny wybór miejsca wakacji.

Wprost przeciwnie do swoich codziennych szalonych zamiłowań wyjeżdża w polskie góry. Tu jednak również zaskakuje. Wybiera zamiast bardzo popularnych Tatr, równie piękne, jeśli nie piękniejsze Bieszczady. Ten wybór chwalą wszyscy w jego otoczeniu. Zdecydowanie jest to dość oryginalne, zważywszy na szalony charakter na co dzień. W górach jednak jest czas odpoczynku i drobnego treningu kondycyjnego bo i tam Marek z niego nie rezygnuje. Ma już swoje ulubione noclegi, nieopodal tras rowerowych biegnących w niemal dzikich lasach. To nie wszystko co pasjonuje Marka.

Od kilku lat bez przerwy jeździ w to samo miejsce, do tego samego gospodarstwa. Agroturystyka – pokochał ją równie mocno jak same góry z powodu niepowtarzalnych, poznanych na miejscu ludzi. W tym miłość swojego życia, 20 letnią Ewelinę. Te malownicze góry coraz częściej są odwiedzane przez turystów indywidualnych oraz zorganizowane wycieczki. Chętnych do podziwiania wspaniałych widoków nie brakuje. W związku z tym, że obszar górski jest rzadko zabudowany kłopotem dla turystów bywają noclegi, o które warto się zatroszczyć przed wyjazdem, żeby zamiast wypoczynku nie szukać miejsca na nocleg. Ze zbiorowym żywieniem też nieciekawie tu bywa. Do restauracji daleko, dlatego świetnym rozwiązaniem okazała się agroturystyka proponująca noclegi, domowe obiady, wypożyczanie sprzętu potrzebnego do chodzenia po górach. Jeśli zdecydujemy się na gospodarstwo agroturystyczne wszystkie problemy jakie mogły by nas spotkać przestają być problemami, gdyż życzliwość, a także znajomość górskich szlaków przez gospodarzy daje nam gwarancję, że pójdziemy najciekawszym szlakiem i zobaczymy to co najbardziej warte jest obejrzenia.

W ten sposób nie tracimy czasu na planowanie wycieczek, czy innego sposobu spędzenia czasu, po prostu wypoczywamy. Zapraszamy na wczasy  Bieszczady, każdy turysta znajdzie w tym regionie Polski coś dla siebie, poczynając od podziwiania dzieł lokalnych artystów, poprzez obcowanie z dziewiczą przyrodą i wędrówki po górach, kończąc na beztroskiej sielance nad wodami bieszczadzkich jezior. A bieszczadzki klimat jest wprost niezapomniany. Polecić mogę wszystkim zapalonym podróżnikom wyjazd w takie miejsca. Radości wiele przy stosunkowo niskich kosztach. Powiem szczerze radość dla każdego mieszczucha. Żyć nie umierać.

Pozdrawiam Marek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *