Jak wybrać zespół weselny?

zespół muzyczny warszawa

O tym, jak ważna jest oprawa muzyczna w dniu ślubu wie zapewne każdy. To właśnie muzyka potrafi wprawić gości w lepszy humor, gdy dopadnie ich chandra czy znużenie, zachęci do tańców i zabawy, podczas gdy w innych momentach umożliwi im wejście w bardziej romantyczny i nastrojowy klimat. Z tego powodu ważne jest, aby odpowiednio dobrze wybrać zespół weselny, który będzie naszym przyjacielem i sprzymierzeńcem podczas udanej zabawy. A kapela kapeli nierówna…

Decydując się na orkiestrę, warto najpierw zastanowić się, jakim budżetem na ten cel dysponujemy. Możliwości finansowe przyszłych małżonków nie tylko wpływają na ilość muzyków w kapeli (im ich więcej, tym cena wynajmu zespołu weselnego jest automatycznie wyższa), a także z jakiego instrumentarium będzie składać się orkiestra. Warto jednak mieć na uwadze, że nie zawsze dużo znaczy lepiej. Niekiedy kapela składająca się z kilku grajków może zaprezentować o wiele większe możliwości muzyczne niż kilkunastoosobowy band.

Kolejną kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę przy wyborze zespołu weselnego jest doświadczenie muzyków. I nie chodzi wyłącznie o wprawę związaną z odtwarzaniem piosenek, ale również w prowadzeniu zabawy. Zadanie orkiestry nie ogranicza się wyłącznie do grania i śpiewania piosenek jedna po drugiej, ale również do zachęcania gości do zabawy czy wznoszenia toastów. Dobry zespół weselny powinien wchodzić w interakcję z uczestnikami, poprzez przechadzanie się między stołami, śpiewanie wesołych przyśpiewek oraz prowadzenie oczepin. Dobra kapela powinna umieć wybrnąć z nieprzewidzianych sytuacji, np. wtedy, gdy goście wypili zbyt dużo toastów czy prowokują bójki.

Innym, równie ważnym zagadaniem jest wyszukanie takiej kapeli, która będzie bawić gości przy określonym przez nas rodzajem muzyki. Wiele zespołów weselnych ma już swoje ściśle wypracowane style muzyczne i podczas gdy jedni będą na tyle elastyczni, że dostosują się do oczekiwań Pary Młodej, tak inni niestety nie będą umieli tego zrobić. Jednak warto pamiętać, aby przy wyborze rodzaju muzyki kierować się nie tylko swoimi upodobaniami muzycznymi, ale również wybrać taki rodzaj, który przypadnie do gustu pozostałym gościom. W końcu dobra zabawa jest najważniejsza, a umożliwi to właśnie świetna muzyka.

Dobry zespół weselny, oprócz odtwarzania piosenek powinien charakteryzować się umiejętnością przeprowadzania oczepin. W tym wypadku warto zwrócić uwagę, aby zabawy proponowane przez kapelę były wesołe, ale nie ośmieszające gości. W końcu nikt nie chciałby być obiektem drwin i żartów w oczach wszystkich zgromadzonych gości na zabawie, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *