Czy warto kupić nieruchomość w Hiszpanii?

nieruchomości w Hiszpanii

Hiszpania to kraj, który przyciąga obecnie uwagę inwestorów z całego świata. Mowa tu o osobach, które inwestują w domy, mieszkania czy apartamenty. Wśród nich jest dosyć dużo Polaków. Co takiego jest w tym kraju, że tak chętnie przeszukują oni ogłoszenia dotyczące nieruchomości w Hiszpanii?

Kraj pełen słońca

Przede wszystkim Hiszpania jest krajem kojarzącym się z dużą ilością słońca. Niektórzy twierdzą, że dni słonecznych jest tam w roku około 320. To nieporównywalnie duża liczba w stosunku do Polski. Dlatego osoby, które myślą o domu letniskowym, coraz częściej decydują się go postawić lub kupić nie nad polskim morzem czy na Mazurach, a w najatrakcyjniejszych regionach Hiszpanii. Domy letniskowe w Polsce dostarczają atrakcji jedynie przez kwartał w roku, czasem, przy wyjątkowo deszczowym lecie jest to jeszcze krótszy okres. W Hiszpanii można cieszyć się słońcem i wysoką temperaturą można dużo dłużej. Właściwie przez cały rok pogoda jest tam lepsza niż w Polsce. Nawet zimy są dość łagodne.

nieruchomości w Hiszpanii

Możliwość zarobienia na wynajmie

Inną z przyczyn, dla których Polacy inwestują w nieruchomości w Hiszpanii jest możliwość dodatkowego zarobienia na nich. Niekoniecznie na zasadzie „wyremontuję i sprzedam jeszcze korzystniej”. Powszechne jest kupowanie mieszkań czy apartamentów w najbardziej obleganych turystycznie regionach i wynajmowanie ich innym, na krótszy lub dłuższy okres. Po pewnym czasie koszt inwestycji się zwraca, a właściciel może cieszyć się miejscem, do którego zawsze może wyskoczyć w poszukiwaniu większej ilości słońca. Niektórzy decydują się wtedy nawet przenieść tam na stałe.

Jak wygląda życie w Hiszpanii?

Dla tych, którzy Hiszpanię wybierają na swój nowy dom, jest to zwykle miejsce, które spełnia wszystkie ich potrzeby. W Hiszpanii da się żyć w wyższym standardzie niż w Polsce, jednocześnie nie wydając w tym celu znacznie więcej pieniędzy. Jest to też kraj bardzo bezpieczny. Mieszkający tu ludzie łatwo nawiązują nowe relacje, dzięki czemu szybko można poczuć się częścią społeczności. Wkrótce znamy już sprzedawcę w pobliskim sklepie i jego stałych bywalców, obsługę w najbliższej kawiarni i barze tapas, czy urzędników na poczcie lub w banku, którzy tutaj są wyjątkowo przyjemni. Mieszkanie wśród Hiszpanów zaraża luźnym podejściem do życia, sprawia, że mamy mniej stresów i zaczynamy zwalniać, uznając, że wiele rzeczy nie jest wartych pośpiechu czy zdenerwowania. To chyba największa zaleta przeprowadzki do Hiszpanii i powód, dla którego rozważają ją osoby, które kiedyś miały okazję być tam nawet na krótkie wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.