Prezent dla dziecka

prezent dla dzieckaKażdy przynajmniej kilka razy w życiu stanął przed trudnym zadaniem, jakim jest kupno zabawki dla dziecka. Współczesne sklepy toną w zalewie chińskich wyrobów z plastiku. Wszędzie spotykamy słodkie, różowe i koronkowe lalki dla dziewczynek, albo superbohaterów i auta dla chłopców. Co jednak zrobić, gdy nie przepadamy za zabawkami z tego gatunku? Jaki upominek zrobić, aby dziecko było szczęśliwe, a my zadowoleni? Nie ma na to złotej recepty, ale warto przed zakupem przemyśleć kilka spraw.

Rodzaj prezentu dla dziecka jest uzależniony oczywiście od jego wieku i sprawności manualnej. Niektóre dzieci rozwijają się szybciej, inne wolnej. Jeśli nie znamy malucha, albo pierwszy raz w życiu będziemy mieli z nim styczność trzeba sugerować się wyłącznie jego wiekiem i przeciętnymi zdolnościami, jakie maluch w tym czasie powinien opanować. Prezent dla dziecka nie może frustrować, zatem unikajmy kupowania na siłę zabawek przeznaczonych dla starszych dzieci. Najkorzystniejsze dla rozwoju są oczywiście wszelkiego rodzaju akcesoria, które zachęcają do kreatywności i samodzielnego myślenia. Gotowe zabawki z pewnością spodobają się dziecku, jednak warto czasem zadbać o poszerzanie jego zdolności. Świetnym pomysłem na prezent dla dziecka są gry, które zmuszą rodziców do wspólnego spędzenia czasu. Oprócz klasycznych szachów, warcabów, czy kart na rynku dostępna jest cała masa gier planszowych, które zagwarantują dobrą zabawę zarówno opiekunom, jak i pociechom. Żadna z zabawek, nawet najlepsza nie zastąpi kontaktu z mamą i tatą, dlatego warto kupić coś, co nakłoni do zacieśniania więzi.

Ostatnio bardzo modne są wszelkiego rodzaju zestawy z serii „zrób to sam”. O ile moda nie zawsze niesie ze sobą pozytywne rzeczy, tak tym razem przyczyniła się do czegoś dobrego. Producenci zabawek zaczęli poszukiwać nowych sposobów na przyciągnięcie klientów celując właśnie w dorosłych, którzy przede wszystkim stawiają na rozwój psychomotoryczny u maluchów. Widać to nawet w zabawkach przeznaczonych dla niemowląt. Stare, klasyczne grzechotki są teraz zastępowane przez takie,które nie tylko wydają intrygujący malucha dźwięk, ale ładnie wyglądają, mają ciekawe wzory, ruszające się wewnątrz i na zewnątrz elementy. Niektóre wydają dodatkowe dźwięki, grają, są zrobione z różnych materiałów. Idealnym prezentem dla dziecka, które dopiero poznaje otaczający je świat są książeczki strukturalne. Takie książeczki można kupić w dobrych sklepach z zabawkami, albo zrobić samemu. Wystarczy połączyć w formie zeszytu różne materiały: miękką tkaninę, sztywny sztruks, folię bąbelkową, szorstki papier, gładki papier, celofan itd. W ten sposób maluch nauczy się rozpoznawać różnice pomiędzy tym co jest miękkie, a co szorstkie, co szeleści, a co nie wydaje dźwięków.

Więcej kreatywnych pomysłów na prezenty dla dzieci na http://www.bokado.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *