Frezarka do paznokci – jaką wybrać?

frezarka do pedicure

Wydawać by się mogło, że im urządzenie posiada większą moc, tym będzie mocniejsze i tym lepiej będzie realizowało swoją funkcję. Rzeczywiście wiele w tym stwierdzeniu prawdy. Mocna frezarka do paznokci, czyli taka, która osiąga kilkanaście tysięcy obrotów na minutę, nie zawsze musi być jednak urządzeniem, które faktycznie w pełni potwierdzi swoją funkcjonalność. W tym przypadku nie liczy się bowiem wyłącznie moc samego urządzenia. Tutaj znaczenie ma również jakość jego wykonania, niezawodność, łatwość obsługi oraz, co chyba najważniejsze, jakość frezów dołączonych do zestawu.

Faktycznie, wszystkie w pełni profesjonalna i dobra frezarka do pedicure posiadają duży zakres regulacji, jeśli chodzi o wielkość dostępnych obrotów. Dzięki temu łatwo dostosować siłę pracy urządzenia do wykonywanego w danym momencie zabiegu – potrzeby usunięcia zrogowaciałego naskórka, masy akrylowej, czy też delikatnej pielęgnacji płytki paznokciowej. Teoretycznie nieco większą moc powinny posiadać frezarki do pedicure. W praktyce jednak, zwykle nie ma potrzeby na dokonywanie tego typu rozróżnień. Wystarczy zakup jednej uniwersalnej frezarki z szeroką skalą regulacji, jeśli chodzi o liczbę obrotów.

Duże znaczenie przy wyborze konkretnego modelu będzie miał sam wygląd frezarki do pedicure i manicure oraz wynikająca z niego funkcjonalność. Urządzenia o niewielkich rozmiarach, szczególnie jeśli chodzi o głowicę urządzenia, do której mocuje się frezy, będą bardziej poręczne w czasie pracy – lepiej leżą w dłoni, można nimi swobodniej operować pod wieloma różnymi kątami, nie są ciężkie, a przy okazji nie zajmują zbyt wiele miejsca. Warto zwrócić uwagę na długość przewodu zasilającego – zbyt krótki przewód utrudni lub wręcz uniemożliwi swobodną pracę, zbyt długi, może się plątać i również przeszkadzać podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych.

Możliwe funkcjonalności dostępne w różnego rodzaju frezarkach do paznokci wpływają na ich cenę. Co oczywiste, wiele z nich w sposób znaczący ułatwia pracę z samym urządzeniem i zwiększa zakres jego możliwości. Ciekawym, funkcjonalnym rozwiązaniem wartym poważnego zainteresowania, jest pedał nożny, przy pomocy którego można sterować siłą obrotów frezarki do pedicure lub manicure – dzięki temu stale mamy wolne dłonie, co w dużym stopniu podnosi komfort pracy. Wygodną funkcją, jest również możliwość ustawienia stałej żądanej prędkości urządzenia czy funkcja autodiagnozy, pokazująca, który z elementów frezarki działa w nieprawidłowy sposób. Na komfort pracy z frezarką wpływ będzie miał również sposób wymiany frezów – jeśli nie wymaga on stosowania specjalnych kluczyków do montażu to będzie to niewątpliwą zaletą takiego urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *