Aby pozbyć się grzybów i bakterii

Oregano oil, czyli olejek z oregano, to wyciąg z powszechnej byliny pojawiającej się w Europie i w Azji Mniejszej, który dałoby się znaleźć niemal u każdej gospodyni. Medyczne właściwości oregano wykorzystywano już w zamierzchłych czasach. Grecy wytwarzali z oregano olejek i masowali się nim po wizycie w termach. Uważali, że korzystnie wpływa na naskórek i łagodzi podrażnienia. W średniowieczu natomiast chwalono jego właściwości ulepszające trawienie.Oregano oil ma wiele róznych własności. Uśmierza grzybicę naskórka, wspomaga trawienie, stosuje się go ponadto przy leczeniu trądzika oraz bólach ięśni. W jego składzie znajdują się takie elementy jak bioflawonoidy czy witamina C, których ciało saoistnie nie potrafi. Prozdrowotne właściwości tego olejku poznano już w zamierzchłych czasach.
W naszych czasach potwierdza się jego zdrowotne własności. Ma własności bakteriobójcze, w tym wspomaga walkę z agresywnym grzybem – Candida Albicans, który niszczy szczególnie błony śluzowe.Candidą dość łatwo zarazić mogą się nasze dzieci, które nie koniecznie chetnie przestrzegają podstawowych zasad higieny i czesto wkładają nie umyte rączki do buzi.Dorośli mogą się zaraić korzystając z publicznych toalte lub też jedząc w fastfoodach  czesto przed nie myjąc rąk.  Dlatego powinno się zachować ostrożność i działać profilaktycznie.

Wspomaga równowagę fauny biologicznej w naszym ciele. Na skórze możemy stosować go również na opryszczkę, grzybicę stóp, do pielęgnacji jamy ustnej, także do czyszczenia rąk – do środków czystości w płynie możemy wkropić parę kropel olejku.
Oregano oil przyjmowany jako wyciąg powiększa wytwarzanie śliny oraz kwasów żołądkowych, w wyniku czego pomaga w trawieniu oraz łagodzi bóle brzucha (np. wywołane bólami menstruacyjnymi). Występujące w oregano oil bioflawonoidy i witamina C generalnie wzmacniają ciało, jako antyoksydant atakuje wolne rudniki. Co ważne, ekstrakt z oregano daje się również zwierzętom – kilka kropel w jedzeniu zniweluje brak apetytu , a ponadto umniejszy obecność pasożytów.

Warto jest sięgac po sprawdzone naturalne sposoby. Nasza dieta powinna być urozmaicowna suplementami diety i naturalnymi preparatami. Ewolucja nie zdązyła tak szybko przyzwyczaić naszego ciała do konserwantów i sztucznych barników, więc powiniśmy tak często jak tylko się da sięgać po naturalne produkty. Pamiętajmy o zdrowej diecie, ćwiczeniach i suplementach a nasze życie stanie sie przyjemniejsze i łatiwejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *