Zaskocz swoich gości weselnych

Każda młoda para chciałaby żeby ich ślub wyróżniał się na tle innych, by był dobrze zapamiętany przez gości. Wiele pomysłów na organizację i urozmaicenie wesela już było i powtarzają się nieustannie. Potrzebujesz czegoś nowego?

A może kreatywna księga gości? Zapatrz się w aparat typu Polaroid oraz pusty album z kartkami. Poproś każdego z kości by podczas wesela zrobił sobie zdjęcie i wkleił do albumu. Niech opatrzy swój wizerunek jakimś podpisem, sentencją itp. można też dopisać jakieś życzenia i inne. Będziecie mieć fajną pamiątkę na lata. Nie zapomnij dodać taśmy dwustronnej by można było przykleić zdjęcia. Alternatywą będzie podobny pomysł tyle, że bez zdjęć. Byłaby to pamiątkowa księga wpisów i życzeń gości dla młodych.

Najlepsze zdjęcia z wesela wywołaj i roześlij gościom lub wręczaj osobiście. Niech to będzie forma podziękowania za przybycie. Będzie to szczególne dla rodziców, babć, chrzestnych….

Jeśli para młoda  ma silne poczucie więzi z jakąś kulturą np. śląską, góralską to można rozważyć zaakcentowanie tego elementu. Mogą to być tańce związane z tą kulturą, wystrój sali weselnej, konkursy i zabawy w duchu danej kultury.

Wybierz oryginalne zaproszenia i wizytówki. Jest taki wybór że głowa mała. Może zaprojektujesz je samodzielnie.

Zapewnienie rozrywki dla gości np. zabawy z udziałem gości i pary młodej, śpiewy, tańce.

Dobrym pomysłem może być też pokaz slajdów. Pokazać można zdjęcia pary młodej, ich historię poznawania się. Prezentacja może też dotyczyć każdego gościa z osobna – jakiś żartobliwy opis i zdjęcie.

Słodycze to przysmak nie tylko dzieci. Po weselu można zrobić paczki dla gości ze słodyczami, ciastem- na pewno sporo zostanie, a lodówka młodych nie pomieści wszystkiego.

Każdy na pewno chętnie skorzystałby z baru z ciepłymi napojami np. latte, cappuccino, espresso. Na tradycyjnych weselach kawa postawiona jest w czajnikach termicznych na stołach i tyle. Do wyboru goście mają zatem tylko kawę tradycyjnie parzoną.

Dla gości było by fanatycznie, aby na piętrze sali znajdowało się ustronne i ciche od muzyki miejsce. Tam odpocząć będą mogli starsi, którzy nie koniecznie muszą przepadać za głośną muzyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *