Jak rozpoznać oryginalne okulary Ray-Ban ?

ray ban okulary

Na dzień dzisiejszy jednymi z najchętniej kupowanych produktów na całym świecie są towary marki Ray-Ban. Okulary stanowią ich flagowy asortyment, po który chętnie sięgają gwiazdy z wielkiego ekranu, celebryci, modelki, biznesmeni, jak również przeciętni ludzie, dla których estetyka wykonania w połączeniu z praktycznym zastosowaniem jest tym, co w modowych akcesoriach liczy się najbardziej. Jako, że zyskały ogromną popularność, a co za tym idzie – chęć posiadania, nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że zaczęto je masowo podrabiać. Dlatego każdy, kto pragnie nabyć ten designerski model oprawek dla siebie, powinien mieć wiedzę, jak odróżnić oryginał od taniej podróbki. W jaki sposób? W tym celu przyda się kilka istotnych wskazówek.

Produkty tej marki nie należą do tanich. Na nic zda się nadzieja, że kultowy model oprawek nabędziemy za mniej niż 100 czy 200 zł. Chcąc być ich szczęśliwym posiadaczem, trzeba mieć przygotowane co najmniej 300 zł, choć ceny w tym zakresie potrafią niejednego zaskoczyć. Dlatego, jeśli sprzedawca będzie próbował nas przekonać, że oryginalne produkt dostaniemy poniżej tej kwoty, powinniśmy zachować czujność. Całkiem prawdopodobne, że próbuje nas przekonać do nabycia chińskiej podróbki, a nie markowego produktu Ray-Ban. Okulary powinny być zatem kupowane w luksusowych salonach optycznych czy renomowanych sklepach internetowych.

W jaki jeszcze sposób upewnić się, że mamy do czynienia z oryginalnym towarem? Zwróćmy uwagę na opakowanie. Pełnowartościowy produkt jest sprzedawany w srebrno-szarym kartonowym pudełku, na którym widnieje czerwono-białe logo. W skład zestawu wchodzi dodatkowo etui, szmatki do czyszczenia, naklejki oraz ulotka. Jeśli któregokolwiek elementu składowego brakuje, możemy przypuszczać, że zakupiony model okularów Ray-Ban nie należy do oryginalnych.

A teraz przypatrzmy się samym oprawkom. Na lewym zauszniku powinna widnieć informacja z nazwą, modelem oraz rozmiarem towaru, a na szkle czarno-złota naklejka. Często można spotkać modele, na których przyklejona jest nalepka z napisem Bauch&Lomb. Jeśli takie okulary Ray Ban znajdują się w naszym posiadaniu, należy sobie uświadomić, że kupiliśmy podróbkę, bowiem wspomniana marka od 15 lat należy do Luxottica Group. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Mianowicie na lewe szkło, gdyż w okolicach ich zawiasu powinny być wygrawerowane inicjały RB. Pomocna w określeniu oryginału jest w tym przypadku technika nadruku. Oryginalny grawer jest delikatny, ale wyraźny. Z kolei na prawym szkle powinno widnieć logo – napis Ray-Ban. Okulary posiadające wszystkie te aspekty można wówczas uznać za oryginalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *