Mezoterapia igłowa – koktajl młodości

mezoterapia igłowa gdańsk

Pośród zabiegów medycyny estetycznej dziś znaleźć możemy szereg tych, dzięki którym odmłodniejemy, zaczniemy lepiej wyglądać, uzyskamy efekt głębokiego odżywienia i rewitalizacji. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa. Doskonały sposób na odżywienie skóry, nawilżenie, a także regenerację i to w dość głębokich partiach.

Koktajl młodości

Mezoterapia igłowa to zabieg, o którym z powodzeniem można powiedzieć, iż do organizmu trafia koktajl młodości. Do skóry właściwej dostarczany jest kwas hialuronowy oraz substancje odżywcze. Witaminy, mikroelementy, jak i peptydy biomimetyczne. Podczas zabiegu wykorzystuje się strzykawkę oraz igłę. Co około 1 cm, w wybranych partiach ciała, głównie na twarzy, podawany jest śródskórnie koktajl, w którym znajdują się wcześniej wymienione składniki. Taka forma wstrzykiwań sprawia, że aktywne składniki trafiają bezpośrednio w wybrane miejsce, są lepiej i szybciej wchłanialne. Uzyskuje się o wiele szerszy efekt leczniczy, jak i terapeutyczny. Dzięki substancjom odżywczym i nakłuciom skóra zostaje pobudzona do obudowy, zaczyna produkować więcej kolagenu i kwasu hialuronowego, dzięki czemu wygląda młodziej i promienniej. To doskonały sposób na walkę ze zmarszczkami. Z powodzeniem mogą stawać ten zabieg także osoby, które chcą odżywić skórę i jej kondycję. Polecany jest także osobom, które borykają się z odwodnioną i suchą skórą. Mezoterapia igłowa to zabieg bezinwazyjny, który stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych.

Zabieg ten polecany jest także osobom, które palą papierosy. Szara i wiotka skóra palaczy dzięki mezoterapii igłowej odzyska swój blask.

Mezoterapia igłowa może być również stosowana, w przypadku podawania substancji leczniczych. Sprawdza się zatem w walce z cellulitem, rozstępami, lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Może zostać wykorzystana do stymulacji wzrostu włosów. Mezoterapia jest skuteczna także w walce z bliznami i przebarwieniami. Dzięki dużej ilości nakłuć skóra stymuluje się do odbudowy, dzięki czemu zmiany skórne stają się mniej widoczne.

Dzięki zabiegowi w dużej mierze dochodzi do odżywienia, ujędrnienia i uelastycznienia. To dlatego zabieg stosuje się przede wszystkim na powieki, na twarz czy też szyję. W obrębie dekoltu i grzbietów rąk oraz w innych obszarach, gdzie skóra nie jest już tak elastyczna i jędrna, jak w młodym wieku. Na mezoterapię można się decydować praktycznie przez cały rok i możliwa jest do wykonania na każdym typie skóry.

Mezoterapię igłową można wykonać w klinice La Nika w Gdańsku http://la-nika.pl/mezoterapia-iglowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *