Pajączki na nogach? Uderz w nie laserem

Laser jest powszechnie wykorzystywany we współczesnej medycynie estetycznej. Pozwala w bezinwazyjny sposób zlikwidować wszelkie niedoskonałości, które pojawiają się na naszej skórze w różnych okolicach ciała. Jest skutecznym rozwiązaniem pozwalającym nawet na usunięcie pajączków na nogach. Za pomocą odpowiedniej głowicy jest to możliwe nawet po jednym zabiegu, np. laserowe zamykanie naczynek Gdańsk, w klinice La Nika jest bardziej efektowne za pomocą ustalanych indywidualnie parametrów dla każdego pacjenta.

W jaki sposób działa laser?

Metoda ta polega na termicznym uszkodzeniu struktury pajączka naczyniowego za pomocą skupionej, równoległej wiązki światła, czyli lasera. Dochodzi wtedy do ich bliznowacenia i skutecznej degradacji. Pozwala to po pewnym czasie zlikwidować całkowicie problem występujący w tej właśnie postaci. Ten sposób usuwania pajączków obarczony jest bardzo małym ryzykiem powikłań, dlatego też, nie musimy obawiać się, że coś pójdzie nie tak. Klinika La Nika laserowe zamykanie naczynek w Gdańsku zoptymalizowała dzięki specjalnej głowicy MaxG.

Jedynie drobnymi powikłaniami, które czasem mogą pojawić się, gdy skóra jest zbyt wrażliwa są:

  • zaczerwienienie i obrzęk skóry,
  • miejscowe oparzenia,
  • trwałe przebarwienia skóry poddanej działaniu wiązki laserowej,
  • zakrzepica w żyłach,
  • uszkodzenie nerwów objawiające się zaburzeniami czucia skórnego,
  • nawrót zmian chorobowych w żyłach.

Podczas laserowego zamykania naczynek w Gdańsku efekty uboczne są zminimalizowane dzięki zaawansowanej technologii lasera.

Przed podjęciem decyzji o wyborze określonego lasera, lekarz zbada stan naszych naczynek krwionośnych i podejmie decyzję o zastosowaniu najbardziej właściwej metody. Oceni w jak dużym stopniu są zaawansowane zmiany. Ważne jest, aby kwalifikacja odbyła się we właściwy sposób. Dzięki temu, efekty leczenia będą znacznie lepsze i można będzie cieszyć się z całkowitego pozbycia się problemu.

Przez zabiegiem warto zwrócić uwagę na sprzęt, jakim będzie wykonywany. Laserowe zamykanie naczynek Gdańsk, w klinice La Nika odbywa się za pomocą lasera Icon, najbardziej zaawansowanego na rynku.

Cały zabieg polega głównie na przyłożeniu do skóry pacjenta w miejscu występowania zmian chorobowych głowicy emitującej wiązkę laserową doprowadzającą do uszkodzenia struktury teleangiektazji, co skutkuje ich włóknieniem i stopniowym zanikaniem. Dzięki temu, możemy pozbyć się problemu pajączków, które tak szpecą nasze nogi i cieszyć się ich zdecydowanie ładniejszym wyglądem i prezencją. Warto o tym pamiętać zwłaszcza wówczas, kiedy już wszystkie inne metody nas zawiodą, a pajączki pojawiające się na naszych nogach stają się coraz bardziej widoczne i dokuczliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *