3 sposoby na naukę włoskiej gramatyki

W Polsce ceni się osoby, które potrafią się posługiwać językami obcymi. Pracodawcom jest to najcześciej na rękę, bo nie należy zapominać, że Polska jest krajem eksportowym. Czasami możesz dostać podwyżkę o 30% przez same nauczenie się nowego języka, na który jest zapotrzebowanie w twojej firmie. W tym artykule, przedstawię Ci, jak efektywnie i tanio uczyć się gramatyki języka włoskiego.

#1 Nie wydawaj pieniędzy

Pierwszą i według mnie najważniejszą zasadą podczas nauki nowego języka jest oszczędność. To, że wydamy na kurs online 600 złotych, nie sprawi, że nauczymy się dobrze języka obcego. Przy nauce języka włoskiego, radziłbym korzystać z darmowych rozwiązań, takich jak na przykład – http://podstawywloskiego.pl/gramatyka-jezyka-wloskiego/. Na tej stronie znajdziesz dużą ilość pomocy naukowych z języka włoskiego, dodatkowo, każda ważniejsza lekcja, posiada nagraną wymowę.

#2 Ucz się włoskiego codziennie!

Jeśli nie uczysz się nowo poznanego języka, codziennie – to dopóki tego nie zmienisz, będziesz się męczył i tracił czas. Nauka włoskich podstaw gramatycznych musi zabrać Ci min. godzinę z grafiku codziennie przez miesiąc od rozpoczęcia studiowania. W innym wypadku, całą wiedzę, którą pozyskasz – stracisz…

Do tego polecam wybrać sobie strony www z których będziesz się uczyć w wolnych chwilach (użyj linka, którego Ci podałem) np. autobusie, czy podczas przerwy na kawę w pracy. Tak rób przez przynajmniej miesiąc. Potem możesz zrzucić z siebie ten duży ciężar i zredykować czas na naukę do 30-45 minut. To powinno pozwolić Ci na opanowanie materiału bez dużego problemu. Nie zapomnij o żółtych karteczkach! Myślę, że skoro czytasz ten artykuł to zdajesz sobie sprawę, że jest to najlepszy sposób na zapamiętywanie trudnych słówek (bo jeśli chcesz uczyć się gramatyki, musisz znać czasami trudniejsze słownictwo…).

#3 Chodź na korepetycje

Po pewnym czasie, nauczona wiedza z książek i stron internetowych nie będzie wystarczająco motywująca. Potrzebujesz praktyka, nauczyciela, który wydobędzie z Ciebie twój potencjał, przetestuje umiejętności i powie ile brakuje Ci do danego poziomu opanowania zasad gramatycznych. Nie zapomnij, że takie korepetycje mogą pozwolić Ci na zdobycie (w przyszłości) różnych certyfikatów.

Zanim przystąpisz do kursu języka, zapytaj się, czy korepetytor zdawał poziomowe certyfikaty A1-C2 i czy potrafiły Ciebie przygotować! Nie ma nic lepszego dla pracodawcy, jak praktyczna znajomość włoskiego, poparta solidnymi certyfikatami. Pomyśl, o ile bardziej będziesz poszukiwany na rynku pracy!

Jeden komentarz

  1. Magda

    Dokładnie ciągła nauka to klucz do osiągnięcia sukcesu :)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *