Dobierz zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

Rodzicom na każdym etapie rozwoju dziecka zależy na tym, aby mogło mieć ono dostęp do zabawek nie tylko gwarantujących miło spędzony czas, ale również dających realną szanse na rozwijanie zdolności i zainteresowań. Badania wskazują, że prawidłowo dobierane zabawki świetnie stymulują rozwój dziecka, co odbija się w przyszłości na jego śmiałości, podejściu do innych ludzi, ale również zdolnościach np. do uczenia się i zdobywania nowej wiedzy.

Nadal jednak krążą mity, jakoby zabawki edukacyjne były dostępne jedynie dla dzieci w konkretnym wieku – zwłaszcza starszych. Tymczasem to, że są one edukacyjne, nie oznacza, że muszą od razu umożliwiać naukę przedmiotów szkolnych. Zwykle są to zabawki dostosowane do możliwości rozwoju dziecka na danym etapie. Z tego powodu inne będą zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka aniżeli te przeznaczone dla młodszego czy starszego.

zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

Postaw na zdrowy rozwój

Na początek warto zastanowić się, jak rozwija się dziecko – to pozwoli wybrać takie zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka, które są dla niego na danym okresie rozwoju przydatne, a także indywidualnie dostosowane do jego możliwości. W okolicach dwunastego miesiąca życia dziecko powinno przede wszystkim rozwijać się manualnie, dlatego dobrze jest inwestować w zabawki, które wymagają większej dokładności niż dotychczas. To świetny czas na pierwsze klocki, duże i drewniane. Co więcej, zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka powinny być wszechstronne i interaktywne, aby rozwijać również wyobraźnię oraz słuch. Dobrze jest wybierać np. samochodziki czy zwierzątka, które wymagają prowadzenia, pchania na kółkach. To zachęca dziecko dodatkowo do stawania i wykonywania wielu czynności właśnie w pionie.

Inwestuj w sprawdzone marki

Warto wiedzieć, że dziś zabawek edukacyjnych dla rocznego dziecka jest w sklepach sporo, ale musimy pamiętać również o ich bezpieczeństwie. Powinny być zawsze dostosowane do nawyków dziecka – nie można w tym wieku inwestować w drobne elementy z uwagi na to, że mogą być połknięte. Nietoksyczny i przeznaczony dla dzieci powinny być zarówno materiał, z którego jest wykonana zabawka, jak i farba, którą jest ona zabarwiona. Warto wybierać zabawki ekologiczne i od polskich producentów.

Zabawki to nie wszystko

Dobrze jest przy ty wszystkim pamiętać, że same zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka to niestety nie wszystko. Aby zabawa mogła coś dziecko nauczyć powinien być w niej obecny rodzic czy opiekun. Nie cały czas, ale aby nadzorować zabawę i ewentualnie ją korygować. Warto dać dziecku wolną rękę, jedynie naprowadzając je na właściwą drogę, co kształtuje odpowiednie odruchy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *