Dodatki na zimne i ciepłe dni

Szerokość geograficzna, w której jest położony nasz kraj sprawia, że w ciągu całego roku tylko kilkanaście tygodni możemy pozwolić sobie na odkrywanie ciała. Przez większość czasu musimy zatem nosić odzież, która zakrywa i chroni przed chłodem. Na szczęście, tylko sporadycznie zmagamy się z ogromnymi mrozami, które nie sprzyjają zakładaniu stylowych ubrań. Często nasz klimat określa się jako ciągłą jesień i wiosnę, przerywane letnimi upałami i zimowymi dużymi spadkami temperatury.

Nasz klimat nie sprzyja noszeniu zwiewnych kreacji (oprócz lata), zatem każdy, kto chce dobrze wyglądać musi użyć nieco wyobraźni i śledzić najnowsze trendy w modzie jesienno-zimowej. Powszechnie uważa się, że jedynie lekki ubiór podkreśla urodę, figurę i atrakcyjność. Tymczasem, również typowo jesienne stylizacje mogą dodawać szyku i sprawiać, że będziemy wyglądać bardzo korzystnie. Dużą rolę w stroju odgrywają dodatki, które potrafią ożywić nawet najbardziej nieciekawy płaszcz. Każdy z nas chroni się przed zimnem zakładając czapki, szale, rękawiczki i ciepłe buty. Te części garderoby można dopasować tak, aby całość podkreślała naszą urodę i odciągała wzrok od grubego i niekoniecznie topowego płaszcza. Ciekawym dodatkiem do stroju są ciepłe kaptury z przedłużeniem okrywające również szyję, Reflective Buff w kształcie tuby, który można nosić jako czapkę, golf, lub zakrycie twarzy, a także hit ostatnich sezonów, czyli szale kominy. Łączą one w sobie dwie funkcje- ciepłego i miękkiego szala, lub okrycia głowy i szyi przed zimnem jednocześnie. Bardzo dużym plusem jest to, że tego typu odzież występuje w wielu wariantach. Szale kominy są dziergane na grubych drutach, z mocnej włóczki, dzięki czemu uzyskuje się gruby splot, który idealnie nadaje się na zimne dni. Są również ich lekkie wersje, które najlepiej sprawdzą się w chłodną, acz niemroźną pogodę. Ten typ szali kominów jest przeznaczony raczej na wiosnę, podczas której nie trzeba zmagać się z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Lato jest czasem, kiedy zapominamy o nakryciach głowy. Niesłusznie, ponieważ również w gorące dni wakacyjne trzeba chronić swoje ciało. Wieczorne i nocne biesiady wymuszają założenie czegoś cieplejszego niż w ciągu dnia, a jednocześnie niezbyt obciążającego. Tutaj idealnie sprawdzą się szale kominy dziergane z bardzo cienkiej włóczki, które zapewniają stosowne okrycie, a jednocześnie nie grzeją w tak dużym stopniu, jak ich grube odpowiedniki. Natomiast w dzień, kiedy żar leje się z nieba trzeba chronić głowę przed nadmiernym gorącem. Szczególną wagę musimy przywiązywać do troski o małe dzieci. Maluchy najlepiej czują się w czapkach z daszkiem, które osłaniają także oczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *