Kiedy warto korzystać z soczewek kolorowych?

soczewki kolorowe

Moda na soczewki kontaktowe jest coraz bardziej popularna, dlatego też wiele osób decyduje się na ich zakup zarówno przy dużej, jak i mniejszej wadzie wzroku. Dobranie odpowiednich soczewek zależy przede wszystkim od kompetencji okulisty czy optometry, do którego się udamy. Część osób rezygnuje jednak z klasycznych soczewek kontaktować na rzecz soczewek bardzo charakterystycznych, bo kolorowych. Czy soczewki kolorowe sprawdzą się w każdej sytuacji? Czy istnieje jakieś ryzyko ich noszenia?

Wbrew obiegowej opinii soczewki kolorowe również mają za zadanie pozbycie się wady wzroku. Dzięki temu bez problemów mogą nosić je osoby, którym zależy przede wszystkim na ostrymsoczewki kolorowe widzeniu. Tego typu soczewek raczej nie dostanie się u specjalisty, jako że są one produktem nadal niszowy – trzeba kupować je w sklepach internetowych, rzadziej stacjonarnych. Dobrze jest z tego powodu znać krzywiznę swojego oka oraz średnicę odpowiedniej dla nas soczewki. Niezbędne będzie rzecz jasna podanie również wady, którą soczewki mają korygować. Jest jednak i dobra wiadomość dla osób, które nie posiadają wady wzroku – szybka zmiana koloru oczu również jest możliwa. W takim wypadku jednak również trzeba znać wartości odpowiednich dla oka soczewek, a w polu „Moc soczewki” wybrać zwyczajnie moce zerowe.

Istnieje kilka różnych rodzajów takich soczewek, podobnie jak kilkanaście produkujących je firm. Należy jednak pamiętać, że soczewki wkładamy sobie do oka – jednego z najbardziej wrażliwych organów ludzkiego ciała. Z tego właśnie powodu dobrze jest je odpowiednio dobrać, nie oszczędzając pieniędzy i stawiając raczej na jakość. Wówczas soczewki kolorowe nie tylko dobrze się sprawdzą, ale również nie uszkodzą naszego wzroku.

Wybór soczewek kolorowych powinien zacząć się od tego, jakiej zmiany koloru oczekujemy. Czy chcemy sprawić, że nasze oczy będą wyglądały zupełnie inaczej? To rozwiązanie polecane jest raczej na spotkania i zabawne imprezy tematyczne niż do codziennego stosowania – może być źle odebrane np. przez szefa. Z drugiej strony muru stoją soczewki, które jedynie wzmacniają naturalną barwę oka. Te świetnie sprawdzą się u osób, które chcą podkreślić spojrzenie – zwykle używają ich kobiety.

Nietypowe kolory soczewek kolorowych zdecydowanie sprawdzą się np. na imprezach z okazji Halloween czy rozmaitych balach tematycznych, organizowanych czasem na uczelniach albo w pracy. Można szybko zmienić się w wampira czy wilkołaka, za pomocą prostego umieszczenia soczewki na oku. Przy tym wszystkim trzeba jednak przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo i zdrowie, dobierając u specjalisty odpowiednie soczewki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *