Jak przechowywać akcesoria kosmetyczne?

akcesoria kosmetyczne

W domu każdej kobiety znajduje się zwykle cała góra akcesoriów kosmetycznych o rozmaitym przeznaczeniu, które często swoim wyglądem budzą postrach wśród mężczyzn. Niewiele jednak kobiet zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest właściwe przechowywanie akcesoriów, a także zachowanie pewnych zasad w związku z ich użytkowaniem. Wszystkie akcesoria mają swoją wytrzymałość, a po jej okresie mogą być szkodliwe dla kobiecej urody i skóry, dlatego szczególnie istotne jest zachowanie higieny i bezpieczeństwa ich używania i przechowywania.

Oczywiście, podstawowym miejscem, w którym można przechowywać akcesoria kosmetyczne, jest kosmetyczka. Jak sama nazwa mówi, właśnie do tego ona służy. Kosmetyczka może przyjmować najróżniejsze kształty, od zwykłego, pokrytego wodoodpornym materiałem wewnątrz woreczka, który zapina się na zamek błyskawiczny, aż po nowoczesne pudełka. Pierwsza wersja świetnie sprawdza się na rozmaite wyjazdy, gdy potrzebujemy niewielkiego opakowania na podstawowe akcesoria kosmetyczne; druga sprawdzi się na co dzień, do postawienia na toaletce albo w łazience, niedaleko lustra.

Jednym z podstawowych akcesoriów kosmetycznych są grzebienie i szczotki. Choć używają ich praktycznie wszyscy, mało kto zdaje sobie sprawę z ich odpowiedniego czyszczenia i przechowywania. Szczotki z naturalnego włosia dobrze jest regularnie wymieniać, a także myć pod bieżącą wodą i pozostawiać do wyschnięcia. Grzebienie należy regularnie myć np. szamponem, aby pozbyć się z ich powierzchni wszelkich zanieczyszczeń, które z powrotem podczas czesania nakłada się na włosy. Oczywiście, podstawą – choć zaniedbywaną – jest usuwanie włosów ze szczotki, tak aby nie zostawały na niej na kilka dni.

Różnego rodzaju pędzelki należy przechowywać najlepiej tak, aby włosie było skierowane do góry i nie było ograniczone przez żadne przeszkody, które mogłyby wpłynąć na jego ułożenie albo jakość robienia makijażu. Dobrze jest również czyścić pędzelki, zarówno na sucho, jak i na mokro, zwłaszcza te z włosia naturalnego – aby mogły dłużej służyć nam w dobrej formie.

Gąbki do nakładania makijażu należy wymieniać w zależności od intensywności ich użytkowania, co kilkanaście dni albo kilka tygodni. Z czasem będą się one ugniatać, a także źle przyjmować i rozprowadzać podkład, co wpłynie na gorszą jakość makijażu. Co więcej, mogą przenosić na siebie rozmaite drobnoustroje szkodzące skórze. Jeśli intensywnie użytkujemy zalotkę, musimy przechowywać ją w suchym miejscu i pamiętać o wymianie gumek co kilka tygodni – stare będą się wyginać i niszczyć rzęsy.

Akcesoria kosmetyczne można znaleźć na stronie WWW: http://sklepkratka.pl/pol_m_Artykuly-drogeryjne_Akcesoria-kosmetyczne-216.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *