Jak zabezpieczyć towar na palecie?

zabezpieczone przesyłki na magazynie

Większość firm działających w branży produkcyjnej lub handlowej, do przechowywania i transportu towaru, używa różnych rodzajów palet. Najczęściej są to standaryzowane palety typu euro (palety o określonych wymiarach, przystosowane do parametrów technicznych większości podnośników i wózków widłowych). Towar umieszczony bezpośrednio na palecie trzeba jednak w odpowiedni sposób zabezpieczyć, tak by nie zsunął się z palety w czasie transportu i by ochronić go przed zabrudzeniem lub zawilgoceniem. Do zabezpieczenia towarów przechowywanych na paletach najczęściej wykorzystuje się folie stretch, a także takie akcesoria jak taśma spinająca, taśma pakowa lub innego rodzaju taśma klejąca.

Folie typu stretch

zabezpieczone przesyłki na magazynieTo specyficzny rodzaj foli polietylenowej o wysokim poziomie rozciągliwości. Folie tego typu charakteryzują się dużą wytrzymałością i niską podatnością na rozerwanie. Dzięki temu znakomicie sprawdzają się w roli folii przeznaczonych do zabezpieczania pojedynczych opakowań wielkogabarytowych lub do tworzenia zbiorczych opakowań składających się z wielu opakowań jednostkowych. Folie stretch występują w formie foli ręcznych i maszynowych. Oba ich rodzaje wykorzystuje się do zabezpieczania wielu typów ładunków przewożonych na paletach, zwłaszcza w przypadku umieszczenie na palecie wielu opakowań jednostkowych. Dzięki foli stretch takie opakowania zostają ściśnięte i nie wystają poza obrys palety. Poza tym nie ma ryzyka, że takie opakowania spadną z palety w czasie transportu. Dla zwiększenia bezpieczeństwa transportu paletę owiniętą folią stretch często zabezpiecza się również taśmą spinającą. Polipropylenowa, niezwykle wytrzymała taśma spinająca w dodatkowy sposób zabezpiecza towar przed ryzykiem jego przypadkowego zsunięcia się z palety.

Taśmy pakowe i taśmy spinające

Jeśli na palecie umieszczony jest jeden duży przedmiot lub kilka przedmiotów większej wielkości, zamiast foli stretch do zabezpieczenia takiego ładunku często wykorzystywana jest wytrzymała taśma spinająca. Taka taśma jest nierozciągliwa, dlatego zabezpieczony taką taśmą ładunek, nie ma prawa przemieścić się na palecie i tym samym ryzyko jego przypadkowego zsunięcia się z palety jest minimalne. Do zabezpieczania niektórych ładunków umieszczonych na paletach, wykorzystuje się również taśmy pakowe lub taśmy klejące. Taka taśma daje dodatkową pewność, że opakowanie foliowe nie zsunie się z ładunku, a paleta dotrze w docelowe miejsce, w nienaruszonej formie. Używając barwionej taśmy pakowej, możemy również zakryć towar umieszczony na palecie, dzięki czemu postronne osoby nie dowiedzą się, jaki towar przewozimy.

Artykuł powstał we współpracy z https://zingpack.com.pl/pol_m_Tasmy-pakowe-i-tasmy-spinajace-310.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *