Jak wybrać wycieraczkę do samochodu?

Na pewno wycieraczka samochodowa jest cichym przyjacielem kierowcy po wystąpieniu na drodze trudniejszych warunków atmosferycznych. Niestety nie wszyscy użytkownicy aut orientują się w strefie zakupowej tego przedmiotu. Zazwyczaj wycieraczki traktuje się neutralnie, a tak wcale być nie powinno. Teraz masz przed sobą kilka interesujących rad pomagających skutecznie zrealizować transakcję.

Niska cena nigdy nie idzie w parze z jakością

Na pewno unikaj najtańszych produktów, bardzo szybko ulegających naturalnej degradacji. Chodzi tutaj o stabilność piór. Wycieraczki są bowiem narażone na kontakt nie tylko z wiatrem, ale też przesuwają się w różnych trybach szybkości po szybie (mechaniczne uszkodzenia). Jeżeli kupisz tanio, do tego w ekstremalnie niskiej jakości brud rozmażesz, a nie usuniesz, a tym samym ograniczysz sobie niepotrzebnie widoczność. To sprawa podstawowa.

Jak jeździsz na co dzień?

Dobrze jest przed wyborem wycieraczek określić w ogóle indywidualny styl kierowania pojazdem. Jeżeli zamierzasz poruszać się po drogach bardzo spokojnie, nie ma sensu inwestować w technologiczne cuda, bo i tak będziesz kontrolować otoczenie. Z drugiej strony natomiast zauważ, jak wycieraczkę widzisz. Czy zaburza twój kontakt z jezdnią. Jeżeli tak się dzieje dokonaj błyskawicznej zmiany, na delikatniejszy format. Niektóre, mniej jakościowe wycieraczki, szczególnie chłodniejszymi dniami krótko mówiąc zamarzną, a przywrócenie ich do normalnego trybu działania zajmie ci ogromnie dużo czasu. Z tym problemem kierowcy stykają się praktycznie cały czas. Wynika on z bezmyślności zakupowej.

Docisk wycieraczek ma wpływ na komfort codziennej jazdy

Ważny podczas wyboru wycieraczek jest docisk powierzchni czyszczącej do szyby. Musi być taki, aby usunąć potencjalne elementy ograniczające widoczność, a z drugiej nie kreować nieestetycznych, trudnych do usunięcia zarysowań. Płaskie pióra klasycznie poleca się autom szybkim, bo żaden wiatr ich nie odklei. Niestety płaskie wycieraczki rzadko radzą sobie z naprawdę potężnymi opadami deszczu lub śniegu. Warto zatem zainwestować w dwa rodzaje, aby spełnić założenia strategii dywersyfikacji. Kierowca optymalnie przygotowany do wszystkich warunków jazdy poczuje się na drodze bardziej bezpiecznie. Uważaj podczas zakupu na mierzenie piór. Niektóre firmy podają wymiary w calach. Jeden cal w przeliczeniu na centymetry to lekko ponad dwa i pół.

Technologia motoryzacyjna ciągle w ewolucji, dlatego warto stawiać tylko na najlepszych

Wycieraczka samochodowa to tak naprawdę innowacyjny produkt motoryzacyjny, wykonany z wielu interesujących technologii. Specjalna guma, wzmocnienia, idealne rozłożenie nacisku, uwzględnienie w budowie grafitu umożliwiającego szybsze usunięcie wody, wyważone krawędzie. Istnieje zatem wiele punktów wykonania wycieraczek. Im bardziej solidny producent, tym lepiej trafisz. Na koniec zasugerujemy oczywiście najlepsze wycieraczki Bosch.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.