Jak wybrać wycieraczkę do samochodu?

Na pewno wycieraczka samochodowa jest cichym przyjacielem kierowcy po wystąpieniu na drodze trudniejszych warunków atmosferycznych. Niestety nie wszyscy użytkownicy aut orientują się w strefie zakupowej tego przedmiotu. Zazwyczaj wycieraczki traktuje się neutralnie, a tak wcale być nie powinno. Teraz masz przed sobą kilka interesujących rad pomagających skutecznie zrealizować transakcję.

Niska cena nigdy nie idzie w parze z jakością

Na pewno unikaj najtańszych produktów, bardzo szybko ulegających naturalnej degradacji. Chodzi tutaj o stabilność piór. Wycieraczki są bowiem narażone na kontakt nie tylko z wiatrem, ale też przesuwają się w różnych trybach szybkości po szybie (mechaniczne uszkodzenia). Jeżeli kupisz tanio, do tego w ekstremalnie niskiej jakości brud rozmażesz, a nie usuniesz, a tym samym ograniczysz sobie niepotrzebnie widoczność. To sprawa podstawowa.

Jak jeździsz na co dzień?

Dobrze jest przed wyborem wycieraczek określić w ogóle indywidualny styl kierowania pojazdem. Jeżeli zamierzasz poruszać się po drogach bardzo spokojnie, nie ma sensu inwestować w technologiczne cuda, bo i tak będziesz kontrolować otoczenie. Z drugiej strony natomiast zauważ, jak wycieraczkę widzisz. Czy zaburza twój kontakt z jezdnią. Jeżeli tak się dzieje dokonaj błyskawicznej zmiany, na delikatniejszy format. Niektóre, mniej jakościowe wycieraczki, szczególnie chłodniejszymi dniami krótko mówiąc zamarzną, a przywrócenie ich do normalnego trybu działania zajmie ci ogromnie dużo czasu. Z tym problemem kierowcy stykają się praktycznie cały czas. Wynika on z bezmyślności zakupowej.

Docisk wycieraczek ma wpływ na komfort codziennej jazdy

Ważny podczas wyboru wycieraczek jest docisk powierzchni czyszczącej do szyby. Musi być taki, aby usunąć potencjalne elementy ograniczające widoczność, a z drugiej nie kreować nieestetycznych, trudnych do usunięcia zarysowań. Płaskie pióra klasycznie poleca się autom szybkim, bo żaden wiatr ich nie odklei. Niestety płaskie wycieraczki rzadko radzą sobie z naprawdę potężnymi opadami deszczu lub śniegu. Warto zatem zainwestować w dwa rodzaje, aby spełnić założenia strategii dywersyfikacji. Kierowca optymalnie przygotowany do wszystkich warunków jazdy poczuje się na drodze bardziej bezpiecznie. Uważaj podczas zakupu na mierzenie piór. Niektóre firmy podają wymiary w calach. Jeden cal w przeliczeniu na centymetry to lekko ponad dwa i pół.

Technologia motoryzacyjna ciągle w ewolucji, dlatego warto stawiać tylko na najlepszych

Wycieraczka samochodowa to tak naprawdę innowacyjny produkt motoryzacyjny, wykonany z wielu interesujących technologii. Specjalna guma, wzmocnienia, idealne rozłożenie nacisku, uwzględnienie w budowie grafitu umożliwiającego szybsze usunięcie wody, wyważone krawędzie. Istnieje zatem wiele punktów wykonania wycieraczek. Im bardziej solidny producent, tym lepiej trafisz. Na koniec zasugerujemy oczywiście najlepsze wycieraczki Bosch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *