Dla poszukiwaczy przygód – jeździki

Dziecko gdy zaczyna stawiać pierwsze kroki zaczyna poznawać świat z innej perspektywy. Zaczyna poznawać świat i zdobywać tereny i przestrzenie do tej pory nie zdobyte. Dlatego ci, którym zależy na najmłodszych tworzą zabawki, które są na pewno przydatne  w nowych wyzwaniach. Do tego typu zabawek na pewno należą jeździki, które są dla dzieci doskonałą formą ćwiczeń fizycznych i dają nowe możliwości . Na rynku jest wiele zabawek stymulujących rozwój dziecka, bez względu na to czy jest to jeździk czy inny samochód na pedały pozwala on na zdobywanie nowych umiejętności, które dzięki zabawie są przyswajane szybko i w przyjemny sposób.

Jeździki – małe bezpieczne rowerki

By jednak jeździk spełnił swoje zadanie trzeba odpowiednio go wybrać, co nie jest proste gdyż na rynku jest wiele tego typu zabawek i pojazdów. Jak wybrać odpowiednie jeździki, tak by były przede wszystkim bezpieczne dla dzieci?  Przede wszystkim muszą posiadać wszelkiego rodzaju atesty i spełniać normy, które obowiązują w Unii Europejskiej. Niestety wiele rodziców decyduje się na najtańsze z dostępnych w sklepie i popełnia błąd, gdyż okazuje się w czasie użytkowania dziecko może używając ich nabawić się kontuzji i rodzice nieświadomie narażają swoje skarby na niebezpieczeństwo.

Jakie najczęściej wady mają jeździki bez atestów? Przede wszystkim są zbyt lekkie co sprawia, że dziecko nie ma stabilnego oparcia i powoduje to, że przewraca się tracąc równowagę narażając się na niebezpieczeństwo i kontuzje. Ponadto zabawki, które nie posiadają atestów mają źle dobraną farbę, która bardzo często zawiera substancje toksyczne. Nawet najbardziej zapobiegliwi rodzice nie są wstanie zapewnić by dziecko nie miało kontaktu z tego typu substancją gdyż przecież maluchy lubią wszystko poznawać również ustami. Ponadto wybierając jeździki należy również zadbać o to by były kolorowe, tak by dziecko chętnie po nie sięgało. Można wybrać tego zabawki w wersji kolorystycznej zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, co gwarantuje, że każdy znajdzie to co mu się podoba.

Doskonale sprawdzają się różnego rodzaju jeździki zarówno w czasie zabawy na podwórku jak i w domu. Dziecko w ciekawy dla siebie sposób podejmuje aktywność rozwijając nie tylko swoją fizyczność, ale również zdolności psychomotoryczne. Pchanie jeździka czy odpychanie się nogami powoduje, że następuje koordynacja ruchów jak również zmienia się perspektywa postrzegania.  Psycholodzy dziecięcy jednoznacznie stwierdzają, że tego typu zabawki są bardzo ważne w prawidłowym rozwoju małego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *