Cała prawda o elektronicznym paleniu

E-papierosy mają dłuższą historię niż mogłoby się spodziewać większość ich użytkowników. Wynalazek miał swoje pięć minut w historii poprzedniego wieku. Obecnie ulepszony model zdobywa serca kolejnych konsumentów. Papieros elektroniczny to obecnie codzienny widok na każdej ulicy.

Niespodziewany falstart

Palenie elektroniczne jest odpowiedzią na poszukiwania przez palaczy alternatywy dla tytoniu. Pierwsze poważne próby znalezienia czegoś, co zastąpiłoby tradycyjne papierosy datuje się na połowę ubiegłego wieku. To właśnie wtedy amerykańscy naukowcy przedstawili projekt pierwszego urządzenia umożliwiającego inhalację oczyszczonej nikotyny. E-papieros budową przypominał współcześnie znane nam modele. Jego konstrukcja pozwalała na samodzielne napełnianie urządzenia oraz proste serwisowanie. Niestety okazało się, że projekt nie spełnia oczekiwań klientów przyzwyczajonych do zwykłych papierosów. Dodatkowo elektroniczny odpowiednik był drogi i nieporęczny ze względu na problemy z zasilaniem. Obecnie zważając na wysokie ceny papierosów i rozwój technologiczny, premiera ulepszonego urządzenia okazała się strzałem w dziesiątkę. E-papierosy podbiły praktycznie wszystkie europejskie rynki.

Błyskawiczny rozwój

3E-papieros to proste urządzenie o wymiarach zbliżonych do zwyczajnego papierosa. Jego działanie pozwala na kilka godzin nieustannego palenia. Urządzenia pozwalają na samodzielny wybór smaku oraz mocy płynu z nikotyną. Dzięki wykorzystaniu grzałki, podgrzany płyn jest wolny od substancji smolistych. E-palacz spożywa jedynie oczyszczoną nikotynę. To duża rewolucja na rynku zdominowanym przez tradycyjne wyroby tytoniowe. Ludzie początkowo podchodzili nieufnie do tego projektu. Większość traktowała e-papierosy jako rodzaj gadżetu lub dodatku. Obecnie zauważalny jest inny trend. E-papieros staje się przedmiotem codziennego użytku i skutecznie zastępuję swojego starszego, analogowego brata.

E-palenie za kilka lat

Papierosy elektroniczne stały się poważnym konkurentem dla dużych koncernów tytoniowych. E-palenie jest modne i coraz bardziej powszechne. Urządzenia są stosunkowo łatwo dostępne i tanie. Konsumenci chwalą sobie ich uniwersalny charakter i prostotę obsługi. Duże zainteresowanie tym wynalazkiem jest również spowodowane jego statusem prawnym. E-papieros nie podlega zakazom palenia ponieważ nie jest uznawany za wyrób tytoniowy. W przyszłości można spodziewać się rosnącego znaczenia producentów i sprzedawców tego typu rzeczy. Papieros elektroniczny wchodzi powoli na salony i wzbudza zakłopotanie pośród wielu osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *