Fotele obrotowe tylko na kółkach?

fotele obrotowe

Większości osób fotele obrotowe w jednoznaczny sposób kojarzą się z fotelami używanymi w biurach. Takie fotele rzeczywiście niemal zawsze wyposażone są w szeroką podstawę zakończoną niewielkimi kółkami. To wpływa na mobilność foteli, ułatwiając ich odsuwanie i przysuwanie do biurek. Co ciekawe, na rynku prócz tego typu konstrukcji, znaleźć można również inne fotele z funkcją obrotu.

Tego typu stacjonarne siedziska często stosowane są jako element wyposażenia większych pomieszczeń pełniących różnorodne funkcje. Spotkać możemy się z nimi w hotelach, restauracjach, lokalach gastronomicznych, salonach piękności, gabinetach lekarskich czy obiektach konferencyjno-szkoleniowych. Ten typ foteli obrotowych na ogół charakteryzuje się większym ciężarem i związaną z tym większą stabilnością. Takie fotele często posiadają głębsze siedziska, szerokie oparcia i boki. Jest to po prostu specyficzny rodzaj wygodnych foteli, które mają służyć wypoczynkowi, a nie pracy. Funkcja obrotu to dodatkowy element, który ma zwiększać atrakcyjność tego typu mebli.

fotele obrotoweJeśli szukamy wygodnych mebli do pracy, lepszym rozwiązaniem od foteli stacjonarnych będą fotele obrotowe na kółkach. Tego typu konstrukcje zostały zaprojektowane i wykonane w ten sposób, by zagwarantować maksymalną wygodę osobom wykonującym prace biurowe, siedzące. Do tego grona zaliczyć należy także inne osoby, które spędzają większą ilość czasu przy biurku, w tym uczniów, studentów czy miłośników gier komputerowych. Dobrej jakości fotele obrotowe gwarantują optymalne podparcie dla lędźwiowego odcinka kręgosłupa, co ogranicza ryzyko powstawania zwyrodnień i związanych z nimi dolegliwości bólowych. Takie fotele wyposażone są również w podłokietniki, oferują możliwość regulacji wysokości siedziska, a niekiedy również możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia. Stacjonarne fotele z funkcją obrotu takich funkcjonalności nie posiadają. W praktyce, w najmniejszym stopniu nie różnią się one od klasycznych foteli, które nie posiadają funkcji obrotu. Być może są jedynie od nich nieco mniejsze, przez co lepiej wpasowują się w wystrój nowocześnie urządzonych pomieszczeń, lokali lub obiektów.

 

Poszukując fotela obrotowego dostosowanego do własnych potrzeb powinniśmy wiedzieć, czego tak naprawdę szukamy. Jeśli zależy nam na znalezieniu mebla o funkcji wypoczynkowej, wtedy nie musimy decydować się na fotel z kółkami. Jeśli jednak szukamy wygodnego mebla do pracy, zdecydowanie lepiej postawić na sprawdzone, klasyczne rozwiązania i kupić standardowy obrotowy fotel z kółkami, który został zaprojektowany z myślą o osobach wykonujących prace biurowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *