Pokój dla dziewczynki – praktyczne zmiany

Pokoje dziecięce można łatwo i szybko przearanżować w niespełna jeden dzień. Wraz z biegiem lat dziecko rośnie i zmienia swoje upodobania. Można np. zmienić kolor ścian w pokoju, wprowadzając zupełnie odmienne kolory, aby zmienić go nie do poznania. Wraz z wiekiem preferencje kolorystyczne dziewczynki zmieniają się. Róż, który kiedyś był ulubionym kolorem, dziś gdy jest już starsza staje się dla niej symbolem dziecinności.

Urządzając pokój dziecięcy na początku jego pojawienie się na świecie najlepiej zakupić meble modułowe, które można łączyć, rozłączać i zmieniać zgodnie z potrzebami. Takie wnętrze szybko można zaadaptować do nowych potrzeb wiekowych dziecka. Poza meblami przydatne będą także dodatkowe kosze wiklinowe, skrzynie itp. na zabawki czy inne przedmioty. Pomogą one w utrzymaniu porządku.

Jak dobrać kolory ścian w pokoju dziewczynki?

Pamiętajmy, że każdy pokój powinien sprawiać wrażenie lekkiego i radosnego, a dziecko powinno czuć się w nim dobrze i wygodnie. Warto tak dobrać kolory ścian, aby urozmaicały wystrój, jak i dzieliły go na podstawowe strefy, czyli snu, nauki oraz czasu wolnego- zabawy.

Strefa nauki powinna być raczej stonowana w dodatki i kolory, a z kolei miejsce do zabawy pełne świeżych i odważnych kolorów pobudzających energię i aktywność.

Pokój małej dziewczynki utrzymany w biało- różowej kolorystyce można zmienić na fiolet w połączeniu z kremowym, czy beżowym, który pasować będzie dla już nieco starszej dziewczynki w wieku szkolnym. Dla dziewczynki, która zmienia się przedszkolaka w uczennicę jest to ważny moment, aby zmienić wystrój pokoju. Wybierzmy kolor ścian, który nie będzie już  jednoznacznie kojarzył się z dziecięcym, lecz uniwersalny.

Miejsce do nauki i odpoczynku w pokoju dziewczynki.

Kącik do nauki powinien być jasny i wypełniony raczej nie intensywnymi kolorami, co mogłoby odwrócić uwagę i skupienie dziecka. Biurko powinno mieć koniecznie regulację wysokości i kąta nachylenia. Takie biurko posłuży mu wiele lat, niezależnie od wieku. Ważne jest również odpowiedni fotel czy krzesło, aby dziecko odpowiednio wygodnie siedziało przy pracy, co wpływa na jego prawidłową postawę. W pobliżu biurka potrzebne będą półki, schowki i szuflady. W przeciwnym przypadku bałagan jest pewny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *