Pancerna seria telefonów Samsung Solid

samsung solid

Dzisiejsze modele telefonów, mimo że ładne, o mocno rozbudowanym menu, niestety nie spełniają podstawowych norm. Chodzi oczywiście o wytrzymałość. Wystarczy nawet niewielki upadek z dość niskiej wysokości czy krótkotrwałe zamoczenie w wodzie, aby aparat przestał działać. Na nic nam wtedy wszystkie te funkcje i usługi, które posiada, kiedy pod ręką zamiast telefonu umożliwiającego prowadzenie swobodnych rozmów mamy jedynie przedmiot, który takie urządzenie przypomina. Dlatego linia telefonów Samsung Solid ma całkowicie zmienić nasze wyobrażenie o współczesnych telefonach.

samsung solidNieprzerwanie od 2008 roku firma Samsung poszerza swój asortyment o kolejne modele ze wspomnianej wcześniej serii. Zamysłem producenta jest wypuszczanie na rynek aparatów łatwych w obsłudze, z intuicyjnym menu, o pancernej obudowie, której nie straszny będzie brud, kurz, wstrząs, zanieczyszczenia czy też woda. I takie właśnie są telefony linii Samsung Solid. Z całą pewnością jest to taki model telefonu, który wierne grono swoich użytkowników znajdzie wśród osób, którzy nie potrzebują nowoczesnych i drogich aparatów, oferujących tysiące, często nieprzydatnych funkcji, które po upadku o twarde podłoże rozpadną się na miliony kawałków. Dlatego Samsungiem Solid interesują się głównie ci klienci, którzy na co dzień pracują w trudnych warunkach, często w plenerze lub wykonują sporty ekstremalne. W ich przypadku posiadanie odpornego telefonu to absolutna konieczność.

Wszystkie telefony z tej serii łączy pancerna obudowa. Co to w praktyce oznacza? Na pewno brak przesuwanej klawiatury, dotykowego wyświetlacza oraz innych szklanych powierzchni, które z góry skazane są na klęskę. Samsungi Solid charakteryzują się wytrzymałością na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo są pyłoszczelne oraz wodoszczelne. Pod wodą (na głębokości 1 m) z powodzeniem mogą znajdować się przez pół godziny i nie będzie miało to negatywnego wpływu na prawidłowość funkcjonowania zastosowanych funkcji. Wszystko dlatego, że zawiera ogrom uszczelek, które doskonale chronią go przed przenikaniem wody czy innych płynów.

Samsung Solid, obok solidnej obudowy posiada bardzo wygodną klawiaturę, która w całości wykonana jest z twardej, ale przyjemnej w dotyku gumy, z odpowiednim wyprofilowaniem na palce, która sprawia, że pisanie nawet najdłuższych wiadomości nie będzie stanowiło zbytniego obciążenia. Dlatego z powodzeniem można stwierdzić, że jest to model telefonu całkiem inny od wszystkich, który posłuży nam na znacznie dłużej niż rok czy dwa, jak ma to miejsce w przypadku nowoczesnych smartfonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *