Jakie buty na ślub?

obuwie ślubne

Obuwie ślubne jest równie ważne w ten wyjątkowy dzień, jak sukienka. Kobieta musi się czuć wyjątkowo, jako całość, a nie tylko dzięki sukience. Dlatego też wybierając buty, w których wystąpi na czerwonym dywanie, by przysiąc dożywotnią miłość swojemu partnerowi, nie zawsze kieruje się zdrowym rozsądkiem. Czasami po prostu bywa tak, że buty na ślub urzekną czymś wyjątkowym i decyzja zapada i nic jej nie zmieni. Bywa jednak tak, że przed podjęciem decyzji i kupnie tej jednej wyjątkowej pary butów na ślub panna młoda szuka inspiracji, przegląda katalogi, szuka w sklepach stacjonarnych i internetowych, przebiera, wybiera, zastanawia się i wyrywa sobie włosy z głowy.

obuwie ślubneOkazuje się bowiem, że wybór nie jest wcale taki prosty, a obuwie ślubne bardzo trudno wybrać w natłoku wielu firm istniejących na rynku. Jak się więc do tego zabrać? Najlepiej krok po kroku. Bo to, że obuwie ślubne powinny być wygodne jest raczej oczywiste, niestety ten argument nie zawsze trafia do panny młodej, a wygoda przegrywa w przedbiegach z efektem wow, który wywołują spektakularne, piękne i rzucające się w oczy buty ślubne.
Wskazówek kilka

Mówi się, że nic nie robi się na ostatnią chwilę. Prawda oczywista jak świat światem stoi. Wielkiego znaczenia nabiera ta prawda podczas wybierania butów. Tym bardziej, jeśli jest to obuwie ślubne, w którym kobieta chciałaby wytrzymać do rana. Musi je odpowiednio wcześniej rozchodzić. Poza tym wysokość obcasa musi być dopasowane do długości sukienki, więc warto wybrać buty wcześniej i zakładać je na przymiarki sukni.

Zwrócić również należy uwagę na to, z czego buty są zrobione. Kupując buty ze skóry trzeba pamiętać, że się rozciąga. Równie wygodne jak ze skóry są buty z satyny czy atłasu. Kolor butów jest również bardzo ważny. Musi być dopasowany do sukienki, jeśli nie w tym samym kolorze to jedynie odrobinkę ciemniejszy. A jeśli kobieta chce być oryginalna, to kolor butów dopasuje do dodatków – np. czerwone do czerwieni bukietu róż i szarfy w talii.

Natomiast jeśli chodzi o obcas obuwia ślubnego najidealniejsze będą platformy, albo szpilki. Te najpiękniej wyglądają na nodze i bardzo wysmuklają sylwetkę. W butach na ślub ważna jest także podeszwa. Nie może być czarna pod żadnym względem. Preferowana jest w kolorze beżowym lub kremowym. No i co chyba najważniejsze – nie może być śliska. Kobieta wybierająca buty na wesele powinna również mieć pewność, że nie zsuną się z nogi. Dlatego powinna wybrać takie obuwie ślubne, które jest odpowiednio głębokie, albo na zapięcie na kostce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *