Styl angielski w aranżacji wnętrz

kwiecista filiżanka do herbaty

Staramy się, aby nasz dom, był miejscem szczególnym, ciepłym i rodzinnym. Ogromną uwagę przykładamy do nastroju i klimatu. Wybieramy także styl aranżacyjny, który jest bliski naszym indywidualnym gustom. Podobnie czynimy kupując obrazy na ścianę, które będą dopełniać całości tej aranżacji. Obrazy ręcznie malowane świetnie wyglądają w stylu angielskim. Czym charakteryzuje się taka aranżacja wnętrz?

Styl angielski, czyli jaki?

Jak sama nazwa mówi – inspiracją dla niego jest angielska stylizacja wnętrz mieszkalnych, czyli bardzo ciepła, pełna barwnych dodatków, kwiatowych wzorów, grubych zasłon i puchowych poduszek. Trochę staromodna, ale z klasą i wręcz motywem, który przypomina domy naszych babć i dziadków. Styl angielski jest bardzo przytulny, idealny jest do domów, które posiadają kominek, bo ten jeszcze bardziej podkreśla ten nastrój.

Ta aranżacja jest bardzo romantyczna, pełna dodatków, porcelany, zestawów kawowych, w której królują obrazy na ścianę i lustra w grubych, pozłacanych ramach. W aranżacji miesza się to co tradycyjne, z tym co nowoczesne.

Tkaniny i dodatki

Charakterystycznym elementem stylu angielskiego są dodatki w kwieciste wzory, meble obite grubym materiałem często w tym samym wzorze, różnego rodzaju bibeloty, szklane figurki, ramki na zdjęcia, czy stare kredensy. Wszystkie te elementy tworzą niezwykle ciepły nastrój, który niejednokrotnie dopełniony jest przez obrazy na ścianę. Te nie muszą mieć określonej tematyki, aczkolwiek w tym stylu często wybiera się sielankowe pejzaże, kolorowe krajobrazy, rodzinne przedstawienia. Mnogość przedstawień, z których cześć z pewnością będzie pasować do aranżacji wnętrza w stylu angielskim, można znaleźć na internetowej galerii: https://www.gallerystore.pl/obrazy-na-sciane. Warto także ubogacić ściany o lustra, a także tapety. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przesadzić wybierając ten styl. Zbyt duża ilość dodatków i wzorzystych materiałów może potęgować wrażenie przesytu, w którym żaden z domowników nie będzie czuł się komfortowo.

Stary, ale nowy

W tej aranżacji króluje styl vintage, to znaczy nawiązujący do rzeczy starych i minionych. By podbudować klimat wnętrza warto nie kupować nowych mebli, ale odnowić stare lub zakupić takie z pchlich targów albo antykwariatów. Czasami wystarczy taki mebel z duszą pomalować, by zyskał on nowego blasku. Styl angielski dobrze komponuje się z dodatkami zdobionymi metodą decoupage. Wszystkie te elementy sprawią, że dom będzie przytulny. Jeśli jednak chcemy nieco przebić ten tradycyjny charakter wnętrza, to warto zainwestować w obrazy na ścianę w nieco nowocześniejszym stylu, który wcale nie będzie się „gryzł” z angielską sielanką. Wręcz przeciwnie – nada mu charakteru i wyrazistości. Obrazy w tej aranżacji pełnią bardzo ważną rolę, gdyż nadają wnętrzu klasyki i dobrego gustu, który wyrażony jest za pośrednictwem żywej sztuki.

W salonie, czy sypialni w stylu angielskim może wisieć nawet kilka obrazów w różnych kierunkach twórczych, które będą tworzyć artystyczny misz-masz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *