Wady i zalety akrylu do paznokci

Dzisiejsze dążenie do upiększania ciała jest tak duże, że niejednokrotnie zapomina się o zdrowiu oraz bezpieczeństwu. Z drugiej strony, wiele zabiegów, które tak naprawdę nie są specjalnie groźne dla człowieka i jego zdrowia, jest demonizowanych i uznawanych za pierwszy krok do groźnych chorób.

Jedną z substancji, wokół której narosło wiele mitów oraz niedopowiedzeń jest akryl do paznokci – znany i modny już od kilku lat sposób na przedłużanie paznokci oraz nadanie im koloru. Czy to rozwiązanie faktycznie ma same wady, czy też istnieją zalety, o których zapominamy?

W zasadzie można wymienić dwie największe wady akrylu do paznokci. Ze względu na swoją formę, nie może być on nakładany przez osoby niedoświadczone, a więc, aby móc wystylizować paznokcie z jego pomocą, musimy udać się do profesjonalnego gabinetu. Akryl do paznokci bowiem na formę proszku, zwanego również pudrem, który w zestawie posiada odpowiedni, chemiczny płyn służący do jego rozrobienia i stworzenia substancji wypełniającej. Z tym również związana jest druga wada. Niejednokrotnie wspomina się, że akryl do paznokci jest substancję chemiczną wpływającą drażniąco na górne drogi oddechowe oraz mogącą powodować liczne i silne reakcje alergiczne. Jest w tym ziarno prawdy, dlatego dobrze jest udawać się na zabiegi związane z akrylem do gabinetów, które posiadają dobrą wentylację oraz profesjonalne oprzyrządowanie. Trzeba jednak pamiętać, ze na podrażnienia układu oddechowego oraz alergie wywołane akrylem najsilniej narażone są stylistki, które go nakładają. Sam akryl jako taki nie wpływa alergizująco w formie nałożonej na paznokcie, dlatego klientki, przy niedługim jego wdychaniu podczas zabiegu, nie są wystawione na żadne zagrożenie. Stylistki natomiast powinny stosować preparaty bezwonne albo odpowiednie maski zabezpieczające drogi oddechowe podczas zabiegu, zwłaszcza gdy zajmują się głownie nakładaniem akrylu do paznokci.

Prócz tych wad, akryl posiada również szereg zalet, o których jednak nie mówi się tak głośno. Paznokcie stworzone na bazie akrylu doskonale nadają się dla wszystkich osób, które potrzebują rozwiązania trwałego i wytrzymałego. Akryl jest bardzo odporny na uszkodzenia, uderzenia oraz wszelkie mechaniczne próby jego zdarcia. Co więcej, dzięki temu, że paznokieć może pod nim bez problemu rosnąć, to akryl do paznokci jest polecany osobom o kruchej płytce albo tym, które mają nawyk jej obgryzania. Taki krótki paznokieć nie jest widoczny spod sztucznej płytki, a ma możliwość zregenerowania się bez żadnych problemów.

Istnieje jeszcze jedna zaleta takiego rozwiązania w stylizacji paznokci. Przy każdym uzupełnieniu stylizacji, możemy wybierać inny kolor lakieru, który zostanie nałożony na akryl. Z pewnością jest to dobra nowina dla kobiet, które lubią zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *