Zasady dobierania biżuterii do stylizacji

manoki

Kompleksy często przysłaniają prawdziwy obraz efektownej stylizacji i prezencji. Biżuteria stanowi więc idealny dodatek, który nie tylko przyozdobi kreację, ale również pomoże ukryć pewne niedoskonałości.

Warto jednak wiedzieć jak ją dobierać, aby dekorowała, ale jednocześnie poprawnie spełniała swoją funkcję praktyczną. Zasady doboru biżuterii znajdą się w poniższym artykule.

Złoto, srebro czy tworzywo sztuczne?

To największa zagwozdka z jaką zmagają się osoby szukające odpowiedniej biżuterii dla siebie. W sklepie Manoki znaleźć można znaleźć różne propozycje, dzięki którym każdy będzie mógł dostosować biżuterię do swoich indywidualnych potrzeb. Złoto jest bardzo ekskluzywne, pod warunkiem, że jest prawdziwe – co wbrew pozorom widać z daleka. Srebro z kolei to materiał delikatny, subtelny, ale równie ekskluzywny. Warto więc mieć kilka sztuk biżuterii wykonanej z tego właśnie metalu. Tworzywo sztuczne może wyglądać estetycznie, aczkolwiek nie zaleca się stosowania go do wieczornych, eleganckich stylizacji. Może to zostać źle odebrane.

Długość łańcuszków

Na podstawie asortymentu ze sklepu Manoki można zauważyć, że występują tu bardzo różnorodne propozycje co do długości łańcuszków. Robiąc zakupy warto więc pamiętać, że długie łańcuszki z wyraźnymi zawieszkami optymalnie wydłużają i wysmuklają sylwetkę. Poleca się je więc szczególnie dla Pań niskich i o krągłych kształtach. Krótkie łańcuszki sprawią optycznie, że wysoka, szczupła kobieta będzie wyglądała na niższą.

manoki

Pierścionki – nie na każdym palcu!

Biżuteria na palcach prezentuje się pięknie. Dłonie to wizytówka, której wygląd należy podkreślać w każdy możliwy sposób. Warto jednak pamiętać o gustownym umiarze. Dwa, maksymalnie trzy subtelne pierścionki będą wyglądały znacznie lepiej, niż kilka i to słabej jakości. Ciekawe propozycje pierścionków także można znaleźć w sklepie internetowym Manoki więc warto się z nim zapoznać.

Czy do każdej stylizacji biżuteria pasuje?

Tak, choć zawsze trzeba rozsądnie ją dobierać. Decydując się na przykład na wieczorową sukienkę, bez głębokiego dekoltu, za to z wyraźnym koronkowym wykończeniem nie warto zakładać łańcuszka, który jedynie spowoduje zbędny przepych. Lepszym rozwiązaniem będą delikatne kolczyki i bransoletka, które dopełnią kreację, podkreślając jej wyjątkowy look.
Biżuteria jest bardzo ważna, choć jak widać potrafi sprawić pewne kłopoty. Można się przed nimi ustrzec stosując się do poznanych porad. Wówczas każda kreacja będzie wyglądała zjawiskowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *