Kiedy i jak należy kupować akumulatory samochodowe?

akumulatory bosch

Coraz większymi krokami zbliża się zima. Zapewne większości z nas, znane są kłopoty z niemożliwością zapalenia auta rano, tuż przed wyjściem do pracy. Czasami winą jest zamarznięcie silnika a czasami konieczna jest po prostu zmiana akumulatora Bosch na nowy.

Jak z pewnością wie większość z nas, akumulator jest jednym z najważniejszych elementów tworzących samochód? Dzięki niemu następuje moment odpalenia silnika a także poprawne działanie wszystkich innych funkcji w samochodzie takich jak działanie wycieraczek, radia i innych. Mowa o działaniu w trakcie postoju. W czasie jazdy obowiązek dostarczenia energii tym funkcją, spoczywa na alternatorze.

akumulatory boschNie da się ukryć, iż akumulatory Bosch to zakup, który wiąże się z pewnymi kosztami, które wcale nie są niskie. Zanim, więc zdecydujemy się na ten niemały wydatek, powinniśmy dobrze przemyśleć, jaki rodzaj akumulatora w ogóle wybrać. Jeśli będziemy wiedzieć, na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę, z pewnością uda nam się dokonać zakupu, jaki posłuży nam przez długie lata. Jeśli dokonamy dobrego wyboru, a elektryczność w naszym samochodzie działa niezawodnie, z pewnością nowy sprzęt, posłuży nam przed okres od 4 do 5 lat. Warto także sprawdzić, czy napięcie prądu niezbędnego do ładowania akumulatora, zgodna jest z tym, które mamy u siebie w domu. Należy pamiętać też, że ładowanie należy przeprowadzić od samego początku aż do końca. W innym przypadku podobnie jak jest to z baterią w telefonie czy laptopie, traci ona swoją wartość. Pamiętajmy też, by zwłaszcza przed zimą, kiedy niskie temperatury znacznie osłabiają działanie akumulatora, sprawdzić jego stan u mechanika. Takie działanie pomoże nam uniknąć sytuacji, gdy po wyjściu rano z domu, nie możemy odpalić samochodu. I bardzo ważna rzeczy, jeśli planujemy wyjazd, a nasze auto nie będzie przez jakiś czas użytkowane, warto odpowiednio wcześniej wyciągnąć akumulator Bosch z auta, aby nie uległo on zniszczeniu i niepotrzebnemu rozładowaniu.

Obecnie, coraz więcej ludzi decyduje się na zakup akumulatora, który informuje nas o swoim stanie, dzięki odpowiedniemu zabarwieniu tak zwanego „magicznego oka”. Jeśli zabarwi się ono na zielono, oznacza to, że akumulator jest naładowany i możemy odłączyć go od ładowarki, jeśli staje się ono czarne to znak, że potrzebne mu ładowanie. W przypadku zaświecenia się koloru żółtego czy też białego, oznacza to, że akumulator Bosch nie działa sprawnie. Pamiętajmy również, że jeśli akumulator rozładowuje nam się niepokojąco często, może oznaczać to tyle, iż mamy problem z elektroniką naszego samochodu. W takim przypadku warto wybrać się do mechanika w celu zdiagnozowania problemu. Oczywiście wyjątkiem jest posiadanie przez nas akumulatora już przez długi okres.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *