Olejki eteryczne – zastosowanie i wybór

olejki eteryczne

Zdawać by się mogło, że odkryliśmy już wszystko, co mogłoby nam pomagać w ramach naszych chorób, a co jest do odkrycia przy obecnym rozwoju technicznym. Często jednak zapominamy o mocy natury, która od początku wyposażyła nas w rozmaite bronie, dzięki którym możemy leczyć choroby czy po prostu lepiej się poczuć. Podstawą jest, aby umieć z nich prawidłowo korzystać. Nie inaczej będzie w przypadku olejków eterycznych.

Przede wszystkim, zanim zdecydujemy się na zastosowanie jakiegokolwiek olejku, musimy nauczyć się rozpoznawać te prawidłowe. Nie należy decydować się na olejki zapachowe – one zazwyczaj mają zapach uzyskiwany albo podtrzymywany syntetycznie, co na dłuższą metę nie jest zdrowe dla naszego organizmu. Takie olejki eteryczne będziemy mogli stosować jedynie w aromaterapii, a ich zaletą będzie polepszenie zapachu powietrza w danym pomieszczeniu. O wiele lepiej jest zdecydować się na wysokiej jakości olejki naturalne, które posiadają stosowne certyfikaty i wykonane są z wysokiej jakości produktów naturalnych.

Olejki eteryczne wysokiej klasy wykonuje się wyłącznie z roślin naturalnych, nie modyfikowanych genetycznie. Zazwyczaj wykorzystuje się również ekologiczne uprawy, które dają gwarancję czystości danej rośliny – jest kwiatostanu, nasion, owoców czy liści. Takie olejki są dla nas najzdrowsze, a także mogą być wszechstronnie wykorzystywane. Co więcej, większość z nich nie spowoduje reakcji alergicznych u osób wrażliwych, ale jest to oczywiście cecha jednostkowa, dlatego należy zadbać o stopniowe zapoznawanie się z każdym olejkiem.

Zaletą naturalnych olejków eterycznych jest wszechstronność ich zastosowania. Można oczywiście stosować je w typowej aromaterapii, mającej na celu polepszenie samopoczucia, odreagowanie stresu, zrelaksowanie się, a także polepszenie zdrowia, np. wyleczenie chorób układu oddechowego. Co więcej, z niektórych olejków można wykonywać również inhalacje, które również wpływają na polepszenie formy oraz niosą za sobą rozmaite efekty, zależnie od stosownego zapachu. Co więcej, olejki można również rozrabiać z naturalnym olejem, dzięki czemu będą nadawać się do wykonywania masażu.

Zależnie od oczekiwanego rezultatu, należy dobrze dobrać produkt. Niektóre olejki eteryczne będą lepiej działać np. u osób o wrażliwej cerze, Oczywiście, w doborze produktu może pomóc np. zielarz czy aptekarz, a także osoby, które zajmują się medycyną naturalną i sprzedażą kosmetyków naturalnych. Podczas zakupu trzeba mieć też na uwadze, że odpowiednia jakość olejków ma swoją – nieraz wysoką – cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *