Dla kogo duże rozmiary biustonoszy?

Biustonosz Anise Masquerade

Patrząc na przypadkowo spotykane na ulicach kobiety można stwierdzić, że ile ich jest, tyle różnych typów sylwetek można zauważyć. Oczywiście można tutaj pokusić się o pewną kwalifikację, próbę określenia różnego rodzaju typów sylwetki. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy chce się odpowiednio dobrać strój. Z tego powodu styliści często posługują się takimi określeniami na budowę ciała kobiety jak figura typu kręgiel, kolumna czy klepsydra. Jednak jeśli kobieta jest pewna siebie i swojej wartości, zupełnie nie powinna się tym przejmować. Większość pań zresztą potrafi intuicyjnie dobrać odpowiedni strój do swojej sylwetki, kierując się przede wszystkim własnym komfortem. Tym samym kierujemy się również podczas wyboru dużych rozmiarów biustonosza. Tutaj jednak można zauważyć, że wiele kobiet po prostu nie wie, w jaki sposób dobierać biustonosze duże rozmiary do kształtu czy rozmiaru swoich piersi. Oko specjalisty z dziedziny projektowani czy dobierania bielizny może szybko ocenić, czy dana pani stanik dobrała w sposób odpowiedni. Najczęściej można spotkać się z tym, że klientki sklepów z bielizną wybierają biustonosze o rozmiarach zbyt małych lub też takie, które mają zbyt małe miseczki a za duży pasek podtrzymujący biust.

Biustonosz Belona Ewa BienDzieje się tak, ponieważ wiele pań wciąż uważa, że to właśnie miseczki powinny podtrzymywać piersi. Tymczasem w dużym rozmiarze biustonosza funkcję tę pełni właśnie pas pod biustem. I to on powinien być idealnie dobrany. Przede wszystkim pas ten powinien być nieco ciasny w momencie kupowania. Trzeba brać pod uwagę, że biustonosze duże rozmiary w miarę użytkowania po prostu się rozciągają. Oznacza to, że po pewnym czasie będzie można zapiąć go nawet na drugą czy ostatnią haftkę. Jeśli i wtedy będzie zbyt luźny, taki biustonosz w dużym rozmiarze po prostu należy wyrzucić, ponieważ przestanie już spełniać swoją funkcję.

Biorąc pod uwagę wszystkie te warunki można zastanowić się, dla kogo tak naprawdę przeznaczone są biustonosze duże rozmiary. Wbrew pozorom nosić je powinny nie tylko kobiety, które borykają się z problemem nadwagi, choć często właśnie tak zwykło się uważać. Oczywiście panie, które na co dzień noszą ubrania w rozmiarze 44 lub większym zazwyczaj noszą też staniki o dużym rozmiarze. Nie jest to jednak pewną i zawsze powtarzającą się zasadą. Rozmiar biustu często nie ma bowiem związku z ogólną tuszą. Pewne jest natomiast, że biustonosz z dużą miseczką powinna nosić kobieta w ciąży, której piersi naturalnie się powiększają. Taki stanik powinny też nosić panie, których różnica obwodu biustu i pod biustem jest bardzo wyraźna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *