Wygodne biuro

fotele biurowe

Remont biura i wymiana mebli to ważna inwestycja. Do tego dochodzą różne i zalecane ustawienia foteli biurowych, stołów i lamp, które mogą przysporzyć o zawrót głowy niejednego przedsiębiorcę. W Internecie, takich przepisów na wygodne biuro jest mnóstwo. Poniżej przedstawiamy sugestie na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni fotel do biurka.

Zwykłe krzesła czy fotele biurowe? To dylemat wielu pracodawców. Te pierwsze są o wiele tańsze i na pewno bardziej stylowe. Wkomponują się w nowoczesny albo skandynawski styl miejsca pracy. Jednak to właśnie fotele biurowe są o wiele wygodniejsze, zwłaszcza przy ośmiogodzinnym systemie pracy.

Jak się okazuje wybierając fotel jest wiele aspektów, którym należy się przyjrzeć dokonując wyboru. Przede wszystkim ważny jest wzrost osoby, która będzie siedziała przy biurku. Znacznym ułatwieniem są tutaj ręczne regulacje foteli biurowych, które zdecydowanie wpływają na ich użyteczność. Zakres takiej regulacji powinien wynieść od 40-50 cm.

Wysokość

Wysokość fotela powinna wynosić od 55-60 cm, tak aby dorosły człowiek mógł być spokojny o swój kręgosłup, zwłaszcza o odcinek lędźwiowy. Każdy, kto jest pracownikiem biurowym spędza ponad połowę dnia siedząc (nie tylko w trakcie wykonywania swojego zawodu, ale również w domu), dlatego troska o kręgosłup jest aspektem, który należy brać pod uwagę.

Materiał wykonania

Materiał, z którego wykonane są fotele biurowe powinien być wytrzymały i odporny na tarcia. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że człowiek siadając powinien zagłębić się w fotelu na około 3 centymetry. Wrażenie zapadania się lub wstawania z leżaka jest niedopuszczalne.

fotele biurowe

Podłokietniki

Komfortowo będzie się siedziało na czymś, co posiada podłokietniki. Warto wcześniej obmierzyć wysokość biurek, tak by fotel dało się wsunąć pod stół. Niestety wielu pracodawców nie zwraca na to uwagi i niektórzy pracownicy przesuwają swoje komputery bliżej krawędzi biurka, ponieważ nie mogą przysunąć się z fotelem.

Siedziska

Warto przyjrzeć się również siedziskom. Przy fotelach biurowych bardzo ważne jest, aby przednia część nie unosiła się, gdy pracownik będzie się odchylał. Tutaj istotne są aspekty zdrowotne. Dzięki dobrze dobranemu siedzisku nie będą drętwiały nogi, a pracownik nie będzie musiał wstawać i przechadzać się co chwilę odpoczywając od siedzenia.

Jeżeli wymieniasz meble biurowe lub planujesz dopiero wystrój swojego gabinetu – koniecznie zwróć uwagę na fotele biurowe, na jakich będziecie zasiadać. Aby komfort pracy był odpowiedni należy pamiętać o aspektach zdrowotnych, fizycznych oraz mechanicznych. Dzięki temu wszyscy będą zadowoleni, a biuro będzie dobrym miejscem pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *