Czy warto wsiadać na rower?

Z jakiej racji warto jeździć na rowerze? Moglibyśmy tu wypisywać i wypisywać, ponieważ plusów tegoż sportu jest całe mnóstwo i co najbardziej interesujące, na pozór wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Gdyby jednak zagłębić się w to bardziej drobiazgowo, zaraz okazałoby się, że nie jest tak do końca i że większość z nas tak w zasadzie nie zna argumentów, dla których swoje rowery z piwnicy wyciągnąć warto, więc zmieńmy to i przedstawmy sobie kilka najpowszechniejszych zeń. Zanim wsiądziemy na rower warto jest zapoznać się z podstawową budową roweru:

http://www.trasymasy.pl/budowa-roweru/

Plusy, plusy i jeszcze raz plusy

I tak oto, do takowych kwalifikujemy niewątpliwie:

  •  sposobność dotlenienia organizmu czystym powietrzem (czego nie da się powiedzieć o dyscyplinach sportowych, które uprawia się w pomieszczeniach zamkniętych),
  • możność przystosowania natężenia wysiłku do własnych preferencji,
  • wykorzystanie do roweru nieomal wszystkich mięśni,
  • oddziaływanie rehabilitacyjne dla osób z bólami stawów czy z podobnymi przypadłościami,
  • doznania o charakterze estetycznym (przy jeździe po miejscach pozamiejskich),
  • brak wymogu realizowania tej aktywności z drugą osobą,
  • korzystny wpływ na formę fizyczną,
  • przeciwdziałanie procesom starzenia się ciała,
  • działanie profilaktyczne dla nadwagi bądź schorzeń serca,
  • i bezkres innych.

A co z minusami?

Czy bardzo duża liczba tychże plusów sugeruje jednak, że do roweru nie można się przyczepić i że jest to aktywność pozbawiona minusów? Otóż nie, bowiem kolarze posiadają gorszą gęstość kości (w relacji do innych sportowców), a ich tkanka kostna nie dojrzewa porównywalnie do uprawiających na przykład aerobik, ale to nic. Dlaczego? A no dlatego, że wystarczy jeść jeno więcej wapnia i utrudnienia te błyskawicznie odejdą, wobec czego nie pozostaje nam tak naprawdę nic, jak właśnie w ten sposób postępować, wsiadać na rowery i podróżować przez świat, udoskonalając przy tym stan swojego zdrowia i prezencję swojej sylwetki. Zresztą, chyba nikogo, kto realizował przejażdżki po wspaniałych rejonach Polski, nie musimy namawiać do zaciekawienia się tą dyscypliną po raz kolejny, prawda? No właśnie, zatem: do rowerów!

Jazda rowerem może być przyciągającym odczuciem, w toku swoich wycieczek możecie poznać bez liku osób, zwiedzić mnóstwo intrygujących lokalizacji także dowiedzieć się trochę o historii swojej okolicy. Rower to przede wszystkim szansa na złapanie krzepy oraz zrzucenie zbędnych kilogramów, a także spora oszczędność bo nie musicie wydawać na olej napędowy do swojego kosztownego auta. W tym momencie rowery są pląsie, więc każdy powinien wyszperać rodzaj dopasowany do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *