Z czym nosić czarne rajstopy?

czarne rajstopy

Każda kobieta ma w swojej szafie przynajmniej jedną spódnicę albo sukienkę, co sprawia, że w bieliźniarce musi posiadać rajstopy albo pończochy. Te drugie nadają się raczej na większe okazje, bo mogą być niewygodne, albo po prostu może być w nich zbyt chłodno w zimne dni. Z tego powoduje najczęściej kupowane są po prostu rajstopy. Ich barwy i formy przybierają najróżniejszą postać, jednak nadal bardzo popularne są czarne rajstopy. Do jakich stylizacji można je założyć? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Na samym początku należy pamiętać, że czarne rajstopy, ze względu na swój uniwersalny kolor, pasują praktycznie do każdej stylizacji. Jednocześnie jednak fakt, że są barwione, sprawia że musimy odpowiednio dobrać rozmiar. W innym przypadku rajstopy będą się naciągać albo zwijać, co wpłynie na nieprawidłowe ułożenie splotu włókien i nieestetyczny wygląd całości. Dobrze dobrane rajstopy będą równo rozkładać się na nogach, dzięki czemu zapewniają dobry ich wygląd.

Drugą kwestią jest dobranie grubości czarnych rajstop. Najcieńsze zaczynają się już od 15 DEN i stanowią praktycznie mgiełkę, która lekko okrywa nogi. Doskonale sprawdzą się one do klasycznych stylizacji, a także nadadzą pazura zmysłowym kreacjom. Nieco grubsze są rajstopy 40 DEN i pokrewne – te będą dobrze wyglądać do stroju biurowego oraz świetnie sprawdzą się w nieco chłodniejsze dni, bo będą chronić nogi przed zimnem. Najgrubsze z rajstop sięgają nawet 100 DEN. Te zakrywają nogi praktycznie całkowicie, co sprawia, że skóra jest spod nich niewidoczna. To wpływa na utrzymanie ciepła w zimie, dlatego te rajstopy polecane są do stylizacji zimowych, np. w parze z grubszą spódnicą z wełny.

Istotne jest, aby pamiętać również o powierzchni czarnych rajstop – czy ma być ona błyszcząca, czy może matowa? Matowe rajstopy świetnie zastąpią legginsy, doskonale dopasują się do stylizacji klasycznych i eleganckich. Nie będą przyciągać wzroku, a ładnie skomponują się z całoscią stroju, dzięki czemu lepiej nadają się na poważne okazje. Rajstopy błyszczące będą przyciągać uwagę do damskich nóg, dlatego polecane są głównie dla pań, które mogą się pochwalić nienaganną sylwetką i bardzo zgrabnymi nogami. Błyszczące rajstopy dobrze będą wyglądały podczas wyjścia na przyjęcie czy do klubu, jak również w zestawieniu z wysokim obcasem.

Czarne rajstopy można nosić praktycznie do wszystkich strojów. Dobrze sprawdzą się w zestawieniu ze spódnicą czy sukienką, ale również będą dobrze komponować się z dłuższą, sweterkową tuniką albo do krótkich spodenek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *