Co to jest makijaż permanentny i jak go można zrobić?

Taki makijaż jest wykonywany w salonie kosmetycznym. Jest to hit ostatnich lat.

Coraz więcej pań decyduje się na jego wykonanie. Jest to rodzaj tatuażu, z tymże nie robi się go barwnikami chemicznymi, ale na bazie ziół i wprowadza się je  o wiele płycej, czyli do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka.

Istnieje kilka przeciwwskazań co do jego stosowania.

  • Nie powinny go wykonywać osoby z chorobą nowotworową,
  • cukrzycą,
  • kobiety ciężarne i
  •  karmiące piersią.

Nie jest też wskazany dla osób z aktywną opryszczką. Za jego sprawą można wyregulować nierówne kontury ust czy brwi – zniwelować asymetrię. Niektóre gabinety specjalizują się nawet w tuszowaniu odbarwień na ciele typu bielactwo. Aby  makijaż był trwały, musi być wielokrotnie nakładany przez nakłucia skóry igłą. Nakłuwane  miejsca wcześniej znieczula się  kremem. Z kolei makijaż ust przeprowadza się w znieczuleniu dentystycznym, które obkurcza naczynka i hamuje krwawienie.

Przed zabiegiem kosmetyczka nakłada makijaż „na brudno”, aby móc zobaczyć jaki będzie efekt. Potem przystępuje do właściwego. Aby zapobiec nierówności tego makijażu permanentnego. Poprawia się go po 2 tygodniach, jak odpadną strupki, które mogą wywoływać mylne wrażenie. Przy wyborze koloru ust mam około 20 odcieni barwników. Najlepiej wygląda makijaż w kolorze zbliżonym do naturalnego lub o 2 tony ciemniejszy.

Bardzo często na usta nakłada się dwa kolory – kontur ciemniejszym, resztę jaśniejszym. Makijaż permanentny nigdy całkowicie nie zastąpi makijażu wykonanego kosmetykami, ponieważ „malujemy” nim tylko usta, brwi i kreski na powiekach. Zostają jeszcze rzęsy, które trzeba pomalować tuszem, nałożyć podkład i puder. Makijaż permanentny zawsze musi być  wyraźny, dla osób z delikatna urodą można go wykonać delikatnie.

A co jeśli coś nie wyjdzie? Na szczęście błędy zawsze można skorygować, dzięki specjalnym barwnikom, którymi „zamalowuje się” to, co się nie udało.

Aby zapobiec rozczarowaniu po zabiegu wybierz odpowiedni gabinet czy salon urody. Makijaż permanentny powinno się wykonywać tylko u specjalistów z certyfikatem. Gdy zabieg odbył się nie do końca sterylnych warunkach,  jest możliwość złapania jakiegoś wirusa czy bakterii. Lepiej dmuchać na zimno i wybrać droższy zabieg w lepszym gabinecie, dla pewności swojego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *