Eksluzywna biżuteria

Która z nas nie ma w swojej szkatułce bransoletek, pierścionków, kolczyków, koralików czy wisiorków? To właśnie one podkreślają naturalne piękno kobiety wyrażając przy tym jej osobowość. Ekskluzywna biżuteria powinna stanowić element codziennego kobiecego stroju. To również doskonały pomysł na prezent dla panów, którzy chcieliby wprowadzić w zachwyt swoje partnerki z okazji urodzin, imienin, rocznic czy po prostu jako sposób na przeprosiny.

Ekskluzywna biżuteria to taka, której nie powstydziłyby się największe gwiazdy i celebryci z czerwonych dywanów, prosto z rodem z Hollywood. To biżuterie modowe, zgodne z nowoczesnymi trendami, ale również takie, które są ręcznie robione, dzięki czemu każdy element jest precyzyjnie wykonany, biżuteria cięta czy taka wzbogacona o eleganckie kryształki Swarovskiego, zarówno złota lub srebrna.  Mimo, że wybór jest ogromny, to jednak często stajemy przed dylematem, na co tak naprawdę się zdecydować. Co będzie pasowało do naszego ubioru i ogólnego wizerunku?

Na początku warto sobie uzmysłowić, w jaki sposób należy dobierać elementy ekskluzywnej biżuterii. Przede wszystkim należy wiedzieć, że musi ona komponować się nie tylko z ubiorem, ale również z kolorystyką, czy nawet cechami naszego charakteru!  Najgorszym posunięciem byłoby wręcz obwieszenie się błyskotkami, co nie tylko wyglądałoby mało estetycznie, ale również i snobistycznie. Ekskluzywna biżuteria ma za zadanie podkreślać kobiece piękno, sharmonizować jej ogólny wygląd i jednocześnie odciągnąć uwagę od ewentualnych mankamentów.

Zasada „im mniej, tym lepiej” przyświeca wielu jubilerom i projektantom mody i rzeczywiście najlepiej się sprawdza, jeśli musimy zabrać się za zbieranie dodatków. Najlepiej zadbać o to, aby tylko jeden element ekskluzywnej biżuterii był przyciągający, zamiast zakładania kilku, co w efekcie może wyraźnie zaburzyć harmonię i wyczucie stylu. Co to oznacza? Nic innego jak założenie np. jednego wytwornego, rzucającego się w oczy naszyjnika niż całego kompletu! Prostota w doborze biżuterii najlepiej komponuje się z bogatym strojem. Dlatego, gdy nasza kreacja jest wytworna i mocno strojna, wówczas warto zrezygnować z równie kunsztownej, ekskluzywnej biżuterii i wybrać jedynie małe, subtelne dodatki. I odwrotnie. Gdy nasz ubiór jest skromny, wręcz minimalistyczny, jeśli chodzi o wzory i dodatki, wówczas z czystym sumieniem możemy sięgnąć po bardziej efektowne elementy, które ożywią całą resztę. Błędem jest bowiem przekonanie, że tylko wyrazista kreacja i równie mocno wyeksponowane dodatki są w stanie zabłyszczeć w towarzystwie.

Wybierając się do pracy równie mile widziana będzie skromność i klasycyzm niż ekstrawagancja i spektakularność. W tym przypadku ekskluzywna biżuteria ma za zadanie podkreślić osobowość i subtelnie uzupełnić całą garderobę. Dlatego do oficjalnego stroju najlepiej będzie pasować srebrna biżuteria w postaci delikatnych łańcuszków czy ledwo widocznych kolczyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *