Wycieczki na jeden dzień

Coraz bardziej rozpowszechnione stają się tak zwane wycieczki na jeden dzień. Oferty na tego typu poznawanie nowych miejsc można szybko znaleźć na Internecie. Jest to doskonałą propozycją dla ludzi, nie mających odpowiedniej ilości czasu na tradycyjny wypoczynek oraz planujących zobaczyć ciekawe miejsca w niekoniecznie luksusowych warunkach hotelowych, z wygodami i dodatkowymi atrakcjami. Takie wyjazdy są stricte nastawione na zwiedzanie.

Tego charakteru jednodniowe wyjazdy zazwyczaj mają swój początek w piątek późnym wieczorem. Transport odbywa się w wygodnym autokarze, ze względu na długość podróży. Nocna podróż autokarem jest po prostu oszczędnością kilku godzin czasu z dnia. Proponujemy ci przygotować się do takiej podróży. Zabierz ze sobą jaśka i śpiwór, jakiś posiłek i napoje.

Po dotarciu z samego rana na miejsce zaczyna się właściwy plan wycieczki. Taki dzień planuje się tak,  aby poza zwiedzaniem  i poznawaniem miejsca, każdy miał jeszcze trochę czasu dla siebie – przykładowo na zakup pamiątek, albo skorzystanie z kulinarnych przyjemności. W godzinach wieczornych, o ustalonej godzinie wszyscy podróżujący zbierają się i podróżują nocnym kursem do kraju, by być w Polsce w niedzielę rano. Jak widać nie ma tutaj mowy o noclegu w hotelu czy pensjonacie, dlatego ceny takich wyjazdów są stosunkowo niskie.

Wyraźną popularnością chwalą się przede wszystkim Praga, Berlin lub Wilno. Wydatek na tego rodzaju podróż zawierają się w kosztach 180 złotych i dodatkowo należy mieć jeszcze pieniądze na bilety wstępów do ustalonych wcześniej obiektów, na przewodnika oraz nasze własne wydatki. Jest to świetny pomysł dla osób, którym nie robi problemu zwiększone tempo poznawania nowych miejsc. Zdecydowanym atutem jest stosunkowo niska suma pieniędzy oraz mnogość propozycji. Tego typu oferty odnajdziesz szybko i łatwo w każdym biurze podróży czy też dzięki Internetowi. W pierwszej kolejności poznaj opinię o konkretnym biurze, zanim podejmiesz decyzję, aby po przyjeździe nie być rozczarowanym.

Na taki wyjazd stać niemal każdego. Można skorzystać z takich wyjazdów nawet kilka razy do roku. Z takich wyjazdów korzystają bardzo często emeryci  czy młode pary- którzy nie mają obowiązków zwianych z dziećmi. Można wtedy bezkarnie wyjechać na cały weekend i się nie martwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *