Usuwanie rozstępów za pomocą lasera

usuwanie rozstępów

Z problemem rozstępów zmaga się blisko 70 procent kobiet i 40 procent mężczyzn. Te czerwone, mało estetycznie wyglądające prążki na ciele najczęściej swoim zasięgiem obejmują okolice brzucha, biustu, ud i pośladków. Rodzi się zatem pytanie, czy istnieją jakieś sprawdzone sposoby na usuwanie rozstępów? W Bielsku-Białej znajdują się profesjonalne gabinety zajmujące się ich eliminacją. Najbardziej powszechną metodą i zarazem najczęściej stosowaną jest wykorzystanie lasera frakcyjnego.

Skuteczność lasera

usuwanie rozstępówChoć rynek kosmetyczny oferuje nam szeroki zakres preparatów niwelujących widoczność omawianych zmian skórnych, w rzeczywistości, gdy już pojawią się na skórze i stracą swoją barwę, stają się wręcz nie do usunięcia. Jedynym ratunkiem w tej sytuacji okazują się zabiegi medycyny estetycznej. Jeszcze do niedawna panowało wiele mitów na temat skuteczności tych działań. Szeroko mówiło się o długotrwałym okresie gojenia się ran, poparzeniach czy zbyt dużej ingerencji w strukturę skóry. W przypadku zastosowania lasera frakcyjnego wszystkie te obawy są bezzasadne, ponieważ ingerencja człowieka ma jedynie charakter wybiórczy. To, co bowiem wyróżnia ją od dermabrazji laserowej to fakt, że usunięciu ulega wierzchnia warstwa skóry, co nie w każdej sytuacji okazuje się bezpieczne.

Jak działa laser?

Jak zatem wygląda zabieg przy użyciu lasera? Przede wszystkim okolice objęte zmianami zaznacza się poprzez stworzenie tzw. stref mikrotermalnych, na które kierowana jest wiązka lasera. W efekcie, jego działalność dotyka wyłącznie wybranych elementów tkanki podskórnej oraz skóry właściwej. Usuwanie rozstępów w Bielsku-Białej jest zatem w pełni bezpieczne – gdyż nie powoduje ran i zarazem skuteczne. Mało tego, skóra poddana działalności lasera wykazuje się szybszymi właściwościami regeneracyjnymi. Niemniej jednak, zanim uda nam się osiągnąć wymarzony efekt, konieczne jest przeprowadzenie od trzech do pięciu serii zabiegów, gdyż przy pojedynczym zastosowaniu lasera poddaje się średnio 15 procent zmienionej skóry.

Dermapen – alternatywa dla lasera

W leczeniu rozstępów stosuje się także inne zabiegi, np. przy użyciu urządzenia o nazwie Dermapen. Jego działanie powoduje stymulację tkanek do naturalnej odbudowy i samoregeneracji, w efekcie skóra staje się bardziej sprężysta i napięta. Zabieg polega na mikronakłuciach obszaru skóry, na którym występują rozstępy.

Usuwanie rozstępów w Bielsku-Białej to zabieg dość kosztowny, jednak na jego ostateczną cenę wpływa wiele aspektów. W pierwszej kolejności należy wymienić poziom zmian. Im starsze są zmiany, tym więcej serii będzie potrzebnych do ich wyeliminowania. Dlatego ostateczna cena ustalana jest indywidualnie, po uprzednim przeprowadzeniu konsultacji z osobą zainteresowaną ich wykluczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *